У трамваях чеського Брно з’явилися вірші харківських поетів (фото)

Проект «Поезія в русі» («Poetry in motion»), реалізований Харківською міськрадою спільно з магістратом чеського міста-побратима, було презентовано у місті Брно (Чехія).

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міської ради.

У межах проекту протягом місяця жителі Брно, подорожуючи містом на трамваї, зможуть познайомитися з творчістю поетів, які у різні часи жили в Харкові — такими, як Іван Орновський, Семен Климовський, Григорій Сковорода, Михайло Петренко, Христина Алчевська, Олександр Олесь, Володимир Свидзинський, Павло Тичина, Володимир Сосюра, Артем Полежака, Олег Коцарев та ін.

«Дуже добре, що в рамках партнерства ми збагачуємо, надихаємо та намагаємося дізнатися одне одного більше через літературу. Літературні твори, включаючи вірші, можуть бути важливим та достовірним свідченням життя та мислення місцевих жителів. Завдяки тому, що проєкт дзеркальний, харків’яни зможуть отримати уявлення про мешканців Брно як представників чеської та моравської спільноти», – наголосила мер міста Брно Маркета Ванькова.

«Брно та Харків знаходяться на відстані понад 1600 км один від одного, проте я переконаний, що завдяки таким заходам, як «Poetry in motion», ми знову стали трохи ближчими один до одного. Поезія містить у собі глибокий емоційний заряд і, крім іншого, відбиває характер нації. Я думаю, це найкращий спосіб дізнатися один про одного, зміцнити нашу дружбу та ще більше активізувати міжнародне культурне співробітництво, яке принесе користь обом містам», – додав радник з культури Магістрату Брно Марек Фішер.

Незабаром у рамках проекту у вестибюлях та вагонах харківського метро з’являться твори авторів із Брно — Яна Скацели, Віоли Фішерової, Тімо, І.Г. Крховського, Мартіна Райнера та інших.

Презентація «Poetry in motion» у Брно відбулася за сприяння Консульства України у Брно та Почесного консула Чеської Республіки у Харкові Олега Чигринова. Проект «Поезія в русі» реалізується в рамках культурного аспекту міжмуніципального співробітництва між Харковом та Брно, започаткованого у 2008 році.

Як повідомляв Харків Times, у вересні у Брно проходила виставка Харківської школи фотографії.