“Ви зробите так, щоб в Харкові ніколи не було зла”, – Терехов відкрив в Харкові Національний урок пам’яті

Фото: www.city.kharkov.ua

Національний урок пам’яті відкрив у харківському ліцеї “Обдарованість” секретар Харківської міськради Ігор Терехов.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі міськради.

Терехов зазначив, що Харків завжди пам’ятає про те, якою ціною місту вдалося пройти випробування Другої світової війни.

“Дуже знаково, що цей урок проводиться тут, в ліцеї “Обдарованість”. Зовсім поруч знаходиться Дробицький яр. Це символ жахів Другої світової війни для нашого міста, тут поховані 20 тисяч харків’ян. Я хочу, щоб після цього уроку діти по-іншому дивилися на своє життя. І розуміли, що ніколи зло не зможе перемогти добро. Я хочу, щоб вони жили з любов’ю і радістю в серці, вміли захищати слабких і ніколи не давали своїх друзів в образу”, – підкреслив керівник міста.

Він закликав учнів будувати таке суспільство, яке не допустить повторення страшних історичних уроків.

“Я дуже хочу, щоб ви виросли щасливими і самодостатніми людьми. Щоб ви жили в нашому місті Харкові, щоб ви його розвивали. І він був би класним містом, в якому комфортно жити. Ви – ті, хто буде творити історію Харкова – зробите так, щоб в місті ніколи не було зла. І будете пам’ятати про тих, хто пішов від нас”, – звернувся Ігор Терехов до учнів.

Сьогодні, 29 вересня, Національний урок пам’яті до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру одночасно пройшов в 15 тис. шкіл України. Урок пам’яті організований Меморіальним центром Голокосту “Бабин Яр” спільно з Міністерством освіти і науки України. Він покликаний виробити негативне ставлення до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності, посяганню на право на життя.

Бабин Яр – урочище в північно-західній частині Києва, місце масових розстрілів німецьким окупаційним командуванням людей різних національностей під час Другої світової війни.

За даними Національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр”, у вересні 1941 р лише за два перших дня масових розстрілів у Бабиному Яру німці вбили 33 771 людину – чоловіків, жінок та дітей. Це було одним із найбільших масових вбивств цивільних, вчинене нацистами під час Другої світової війни. Усіх їх убили лише тому, що вони були євреями. Щоб поховати тіла тисяч жертв, нацистські сапери висаджували у повітря схили яру, і засипали таким чином їх землею, яку потім примушували вирівнювати радянських військовополонених.

Під час війни у Бабиному Яру вбивали та ховали не лише євреїв. Упродовж двох років німецької окупації тут вбивали і закопували також ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору.

Починаючи з серпня 1943 року, заковані у кайдани в’язні Сирецького табору викопували та спалювали тіла розстріляних у Бабиному Яру.

Загальну кількість жертв оцінюють приблизно у 100 тисяч людей, переважна більшість з яких були євреями.