В НСЗУ пояснили, як у Харкові паціенти з діабетом можуть отримати інсулін

У Харківській області 14232 пацієнтів з діабетом, які потребують інсулін. З 1 жовтня такі пацієнти зможуть отримати інсуліни безоплатно або з доплатою в будь-якій аптеці, яка працює за договором з Національною службою здоров’я.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі НСЗУ.

Щоб з 1 жовтня вже отримувати інсуліни за програмою “Доступні ліки” пацієнту з діабетом потрібно відвідати ендокринолога. Це необхідно для того, щоб лікар створив індивідуальний план лікування і вніс його в електронну систему охорони здоров’я.

В індивідуальному плані ендокринолог фіксує встановлений діагноз та призначення інсуліну із визначенням типу, виду та дозування. На основі індивідуального плану лікування буде формуватися електронний рецепт на препарати інсуліну.

Індивідуальний план лікування пацієнта складає виключно ендокринолог, який приймає амбулаторно. Не сімейний лікар і не ендокринолог стаціонару. Не потрібно чекати 1 жовтня – лікарі-ендокринологи вже мають можливість складати такі плани.

Однак на 9 вересня лікарі-ендокринологи Харківської області створили індивідуальні плани лікування для 314 пацієнтів з діабетом.

Повторний рецепт, за вже встановленим ендокринологом планом лікування зможе також виписати і сімейний лікар.

Якщо інсулін закінчився раніше, ніж передбачалося планом лікування, то сімейний лікар направляє пацієнта до ендокринолога для коригування або створення нового плану. А до кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно.

Вже з електронним рецептом пацієнт обирає будь-яку аптеку, в будь-якому регіоні країни, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації інсулінів. В аптеці потрібно надати електронний рецепт або назвати його номер та код підтвердження й отримати призначений препарат.

Перелік аптек, в яких можливо отримати інсулін за електронним рецептом, можна буде дізнатись у контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77 або на сайті Національної служби здоров’я. Ця інформація буде доступною після укладення договорів з аптеками.

Як повідомляв Харків Times, влада Харкова почала роботу з відновлення муніципальної служби “швидкої допомоги”.

У поліклініках Харкова готують прийомні під муніципальну швидку допомогу.