Харків’ян кличуть на генеральне прибирання міста

Фото: АТН

Харків і область приєднається до міжнародної акції «World Cleanup Day» – Всесвітній день збирання, яка відбудеться в суботу, 18 вересня.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міськради.

Як повідомила координатор «World Cleanup Day» Ангеліна Климова, щорічно акція об’єднує близько 50 млн людей у 180 країнах світу. За даними ООН, це наймасовіша соціальна акція. Цьогоріч у Всесвітньому дні прибирання планують взяти участь близько 10 тис. жителів Харківської області. Щоб убезпечити людей під час пандемії, пропонується три формати участі – групове, індивідуальне та цифрове прибирання.

До групового прибирання можна долучитися сім’єю, з друзями чи колегами. Площа прибирання буде достатньо великою для дотримання соціальної дистанції, а волонтери слідкуватимуть, аби не було скупчення людей. Ангеліна Климова повідомила, що центральна локація для прибирання у Харкові – Журавлівський гідропарк. Крім того, акція пройде в Олексіївському лугопарку, Григорівському бору, парку Перемоги та інших локаціях. Загалом обрано 35 місць у Харкові та 32 – в області. З картою зон прибирання можна буде ознайомитись на сайті громадської організації «Let’s do it Ukraine». 10% прибраного сміття планується відправити на вторинну переробку. Рукавички та мішки забезпечить Благодійний фонд Кернеса.

Учасники індивідуального прибирання можуть обрати місце, яке хочуть привести до ладу, прибрати сміття та опублікувати фото у форматі «до/після» з хештегом #letsdoit_kh.

Незвичний формат цифрового прибирання пройде за участю Департаменту цифрової трансформації. Як повідомила начальник відділу розвитку цифрових навичок Вікторія Моісеєнко, за прогнозами, 20% світової енергії витрачатиметься на інтернет-технології, тому наші гаджети теж потрібно чистити від зайвих файлів. Учасники акції отримають інструкцію з цифрового прибирання смартфону та комп’ютера.

Масштабне прибирання стартує о 10:00. Усі учасники Всесвітнього дня прибирання отримають подарунки.

Зазначимо, що дізнатися більше інформації про акцію та зареєструватися на участь у ній можна на сайті «Let’s do it Ukraine». Також до заходу можна приєднатися як волонтер або координатор. Новини «World Cleanup Day» публікуються на сторінці акції в соціальній мережі Facebook.

Як повідомляв Харків Times, в Харкові розчистили підземні ходи біля Свято-Успенського собору, під вул. Квітки-Основ’яненка.