У декларації харківського «слуги народу» виявили ознаки кримінального злочину

Фото: Цензор.НЕТ

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило серйозні порушення у деклараціях нардепа, двох депутатів місцевих рад та судді КСУ.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі НАЗК з посиланням на заступника голови агентства Романа Сухоставця.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило ознаки кримінального злочину (ст. 366-2 КК) в чотирьох деклараціях чиновників.

«НАЗК зацікавлене виявляти конкретні значні порушення у деклараціях, а не шукати дрібні одруки, як це відбувалося колись. Як результат з початку року вже виявили 19 декларацій з ознаками кримінального правопорушення. Загалом виявили недостовірні відомості у деклараціях посадовців на 343 млн гривень», — зазначив заступник голови НАЗК Роман Сухоставець.

Ознаки кримінального злочину серед інших виявлені у декларації блогера та депутата Верховної Ради від Харкова (партія «Слуга народу») Олександра Куницького.

Перевірка виявила, що декларант не вказав інформацію про фінансове зобов’язання в розмірі понад 303 тис. шекелів (2,3 млн гривень).

Крім Куницького НАЗК пред’явило претензії судді Конституційного Суду України Олександру Касмініну, депутату Тернопільської облради Аллі Стечишин і депутату Бориспільської міської ради Олександру Цуканову.

Інформація про виявлені ознаки кримінальних правопорушень передана до Національного антикорупційного бюро України.

Як повідомляв Харків Times, проблеми та скандали супроводжували Олександра Куницького весь час його депутатства, починаючи з виборчої кампанії.

30 червня на засіданні Центральної виборчої комісії заявили про те, що отримали документи, що підтверджують перетин державного кордону України Олександром Куницьким за іноземним паспортом.

У мережі навіть з’явилися фотографії Куницького у військовій формі ЦАХАЛ (армія оборони Ізраїлю). Їх опублікували відразу два нардепа – Андрій Денисенко та Ігор Мосійчук. Крім цього, в YouTube в 2014 році було розміщено відео, в якому користувач Мережі спілкується з Олександром Куницьким. Блогер і говорить про те, що знаходиться в Ізраїлі та готується прийняти присягу в ЦАХАЛ.

Куницький 6 липня підтвердив на зустрічі з виборцями у Харкові, що з 12 років є громадянином Ізраїлю.

Центральна виборча комісія 11 липня скасувала реєстрацію кандидатом у народні депутати від партії “Слуга народу” Олександра Куницького. Але Куницький відновився через суд, вказавши, що весь час знаходився в країні за ізраїльським паспортом.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Куницький не може стати народним депутатом України, якщо він до цих пір є громадянином двох країн.

Вже будучи обраний, нардеп з Харкова Куницький роз’їжджав по Києву на незадекларованому кабріолеті.

А згідно з декларацією Zpsanek володіє нерухомістю в Ізраїлі й отримує дохід з-за кордону.

У червні 2021 року на Журавлівці сталася сварка із стріляниною між двома водіями. Видання Police Control Ukraine стверджує, що стрілянину влаштував помічник народного депутата Олександра Куницького — Дмитро Никонов.