У Харкові почнуть випробовувати швейцарський трамвай (фото)

Сучасний трисекційний трамвай від швейцарської компанії Stadler прибув до Харкова. Його експлуатаційні випробування почнуться на базі трамвайно-тролейбусного депо №2.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міської ради з посиланням на директора КП «Тролейбусне депо №2» Дмитра Липового.

Швейцарська техніка, звісно, оснащена всіма необхідними системами для пересування та комфортного перевезення пасажирів. Однак, як пояснив Дмитро Липовий, спочатку потрібно перевірити, як вона поєднується з нашими дорогами, майстернями та персоналом

«повинні провести експлуатаційні випробування, тобто ознайомити техперсонал з особливостями конструкції вагона, зрозуміти, наскільки ці трамваї підходять для наших трамвайних колій, як ми зможемо обслуговувати цю техніку з точки зору можливостей наших депо. Фактично це перший крок у нашій співпраці, а у що це виллється – подивимося. Можливо, буде розглянуте питання про закупівлю таких вагонів», – зазначив Дмитро Липовий.

Довідка. Компанія Stadler — світовий лідер з виробництва рухомого складу для рейкових доріг. У травні 2021 року компанія підписала Меморандум про співпрацю та локалізації в Україні виробництва швейцарських поїздів з «Укрзалізницею». Сторони мають намір розвивати пасажирські залізничні перевезення і працювати над залученням фінансування. Загальний обсяг інвестицій, за попередніми підрахунками, складе близько 150 млн євро.

Як повідомляв Харків Times, Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 млн євро на покупку нових трамваїв.