У Харківській області ділки підпільно переробляли побутовий російський газ на автомобільний (фото, відео)

Фото: dpsu.gov.ua

У Харківській області правоохоронці блокували злочинну схему незаконного збагачення на контрафактному пальному.

Ділки поставляли в Україну з РФ скраплений газ для побутових потреб населення, незаконно переробляли його в автомобільний газ і реалізовували через мережу АЗС без сплати належних акцизних платежів.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі Держприкордонслужби.

Оперативно-розшукові підрозділи Східного регіонального управління Держприкордонслужби України разом зі слідчим фіскальної служби викрили злочинну схему незаконного виготовлення та збуту автомобільного газу.

Встановлено, що ділки поставляли в Україну з Російської Федерації скраплений газ для побутових потреб населення, який в подальшому незаконно перероблявся на підпільному газопереробному підприємстві в автомобільний газ і реалізовувався через мережу АЗС без сплати належних акцизних платежів.

В рамках розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за ч. 1 ст. 204 та ч. 3 ст. 212 КК, оперативники провели 13 санкціонованих обшуків у місцях незаконного виготовлення, зберігання та реалізації скрапленого газу в Харкові та області.

В результаті проведених обшуків виявлено та вилучено понад 3,3 млн літрів готового контрафактного пального, газових сумішей і компонентів на суму близько 58 млн гривень, а також товарно-транспортні накладні, печатки, чорнові записи, комп’ютерну техніку та інші речові докази кримінального злочину.

Як повідомляв Харків Times, прикордонники викрили три схеми поставок сурогатного пального, виготовленого з російської сировини. Під час операцій з тіньового ринку було виведено 1,3 тисячу тонн підробленого палива.

У Мерефі на маленькому нафтопереробному заводі крупно підробляли бензин.