13-річна Кіра Макагоненко стала чемпіонкою Європи з боксу та зіркою рингу (фото, відео)

Чемпіонат Європи з боксу серед юнаків та дівчат відбувся у Сараєво (Боснія). Харків в складі збірної України представляли дев’ять спортсменів. Спільними зусиллями вони вибороли 5 золотих, 1 срібну та 2 бронзових медалі.

Юна харків’янка Кіра Макагоненко стала зіркою фіналу змагань.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Федерації боксу Харківської області.

У вирішальному поєдинку 13-річна харків’янка, яка змагається в категорії до 42 кг, здолала Анастасію Панечкіну з Росії.

Боксерка-вундеркінд Кіра Макагоненко стала зіркою юнацького чемпіонату Європи у Сараєво, не тільки перемігши в змаганнях, а й оригінально відзначивши свою перемогу.

За всіма статтями перебоксувавши у фіналі свою суперницю, дівчина прямо на рингу виконала оригінальний український гопак з повітряним шпагатом, а потім — пробіжку по рингу з синьо-жовтим прапором.

Також нагороду вищої проби завоювала Уляна Безфамільна, яка у вирішальному поєдинку в категорії до 46 кг здолала росіянку Вікторію Казакову.

Всього у фіналі змагань за чемпіонство боролися шестеро харків’ян. П’ятеро з них стали найсильнішими на континенті.

1-е місце вибороли:

• Кіра Макагоненко (вагова категорія 42 кг, тр. Макагоненко А.);
  • Уляна Безфамільна (вагова категорія 46 кг, БК СХІД, тр. Верходанов С.);
  • Юлія Ступакова (вагова категорія 54 кг, БК СХІД, тр. Верходанов С.);
  • Васиф Керімов (вагова категорія 46 кг, БК АТОМ, тр. Савельєв Е.);
  • Іван Безуглий (вагова категорія 54 кг, БК ХТЗ, тр. Шкарупа Р.).

Віце-чемпіоном ЮЧЕ став Анатолій Бігунов (вагова категорія 57 кг, БК СХІД, тр. Верходанов С.).

Бронзові медалі у впертій боротьбі дісталися:

• Дарині Коваленко (вагова категорія 38 кг, ДЮСШ м Ізюм, тр. Дудник А.);
  • Дмитру Коробцова (вагова категорія 48 кг, БК КАРАТ, м.Первомайськ, тр. Густодим А.).

Варвара Давидова (вагова категорія 64 кг, БК АВАНГАРД/ХТЗ, тр. Улановський А.) зупинилася за два кроки від п’єдесталу та посіла п’яте місце.

Як повідомляв Харків Times, в липні харків’яни стали призерами юнацького чемпіонату Європи з боксу, який проходив в Тбілісі.