У Харкові два ділка налагодили виробництво підроблених паспортів різних країн і «республік»

Фото: gp.gov.ua

У Харкові правоохоронці прикрили виробництво фальшивих документів. Підпільна друкарня пропонувала широкий асортимент паспортів — від Вірменії до «народних республік», а також дипломи, водійські посвідчення та інші корисні папери. Ділкам повідомили про підозру за ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 209 КК.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Офісу Генпрокурора.

За даними слідства, протягом поточного року два мешканця Харківської області налагодили виробництво підроблених документів.

Вони виготовляли паспорти громадян України, Російської Федерації, Республіки Вірменія та навіть так званих ДНР і ЛНР, а також дипломи вузів, водійські посвідчення та інші документи, які в подальшому поштою відправляли замовникам.

За кожну таку «корочку» підозрювані отримували від $500 до $1000 залежно від важливості документа та складності його виготовлення.

Під час проведення одночасних обшуків виявлено та вилучено обладнання на якому виготовлялися підроблені документи, бланки паспортів, кліше печаток та інші речові докази.

Під процесуальним керівництвом прокурорів Офісу Генерального прокурора двом особам повідомлено про підозру за фактами підробки документів, використання підроблених документів і легалізації майна, отриманого злочинним шляхом (ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 209 КК). Максимальне покарання, передбачене цими статтями, — до 6 років позбавлення волі.

Зараз вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Як повідомляв Харків Times, у Харкові СБУ припинила роботу майстерні з виготовлення підроблених документів.