У Сіверському Дінці біля міського пляжу виявили сальмонелу

Фото: slk.kh.ua

У Харківській області визнана небезпечною для купання акваторія річки Сіверський Донець біля міського пляжу у м Ізюмі.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Харківського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України.

Результати досліджень проб води показали, що в річці Сіверський Донець біля пляжу в Ізюмі є сальмонела, що свідчить про наявність збудника сальмонельозу в воді водойми.

“Наявність збудника інфекційного захворювання у воді є підставою для заборони використання цієї водойми для купання”, – йдеться в повідомленні.

Крім цього, медики не рекомендують купатися на Журавлівці, Безлюдівці, в Основ’янському озері і в Петренківському водоймищі. Тут, як і раніше, зміст лактозопозитивних кишкових паличок перевищує допустимі норми.

Перевищений вміст кишкових паличок також виявлено в річці Берестовій в місті Краснограді і смт Зачепилівка Красноградського району та на ставку пляжу «Комсомольський» поблизу смт Кегичівка.

Антигени ротавірусів були виявлені в Петренківському водосховищі і в ставці «Копань» (Богодухів).

В області найбільш брудною виявилася вода в річці Уди в смт Золочів. За результатами вірусологічних досліджень, в воді з річки Уди в смт Золочів були виявлені антигени ротавірусів і антигени вірусів гепатиту А.

Як повідомляв Харків Times, в харківських водоймах знайшли гепатит А, кишкову паличку і збудників ротавірусної інфекції.

Всі водойми Харкова небезпечні для купання.

Медики дозволили купатися в двох харківських водоймах .