Обшуки у “Нацкорпусі”: силовики звітують про ліквідацію “потужного злочинного угруповання” (відео, фото)

Фото: www.gp.gov.ua

Служба безпеки України ліквідувала у Харківській області потужне злочинне угруповання. До його складу було залучено майже 50 осіб, серед яких діючі правоохоронці, а також чоловіки із досвідом ведення бойових дій.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі СБУ.

За попередніми даними слідства, зловмисники займалися рекетом бізнесменів, зокрема у сфері ритуальних послуг. Вони мали чітку структуру і вчиняли тяжкі злочини економічного та насильницького характеру. Обсяг їхнього “прибутку” становив понад 1 млн грн щомісяця.

Зокрема, вони “обклали даниною” місцевих підприємців і якщо останні відмовлялися давати їм гроші, то зловмисники погрожували насильством і фізичною розправою. Задокументовано випадки, коли учасники угруповання завдавали шкоди особистому майну підприємців, які відмовлялися платити “данину”, зокрема підпалювали автомобілі.

“Угруповання мало великий вплив на представників органів місцевої влади. СБУ задокументувала, що його злочинній діяльності сприяли посадові особи одного з комунальних підприємств Харківської міської ради”, – йдеться у повідомленні.

Під час обшуків співробітники СБУ вилучили великi суми грошей, чорновi записи облiку “поборів з підприємців”, зброю, боєприпаси, а також посвiдчення дiючих спiвробiтникiв Національної поліції. Дії зловмисників кваліфікуються за статтями 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ст. 189 (вимагання), 206 (протидія законній господарській діяльності) Кримінального кодексу.

Учасникам злочинного угруповання готується повідомлення про підозру.

Процесуальні та слідчі дії проводило Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ спільно з Головним слідчим управлінням СБУ, ЦСО “А” СБУ, регіональними підрозділами Служби та за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України.

Офіс Генпрокурора повідомив, що за даними слідства, учасники злочинної організації також вимагали кошти у працівників закладів охорони здоров’я.

Як повідомляв Харків Times, 5 серпня співробітники Служби безпеки України проводили обшуки у представників Національного корпусу в Харкові.

15 липня Верховна Рада України прийняла відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Він був главою МВС більше 7 років.