НАЗК знайшло ознаки кримінального правопорушення у декларації екс-голови Харківської облдержадміністрації Кучера

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило ознаки кримінального правопорушення (ст. 366-2 Кримінального кодексу України) у 12 деклараціях українських посадовців. Серед осіб, які увійшли до цього переліку – колишній Голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер, а також колишні заступники голови Харківської обладміністрації Тарас Пастух та Руслан Тихонченко.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі НАЗК.

“У кожній з цих декларацій посадовці не зазначили майна на суму понад 1,1 млн грн”, – йдеться у повідомленні.

Агентство завершило повні перевірки 294 декларацій. У 64 з них НАЗК виявило ознаки кримінального або адміністративного правопорушення. Загальна сума недостовірних відомостей у грошовому вираженні у перевірених деклараціях склала понад 255 млн грн.

У 52 деклараціях було виявлено ознаки адміністративного порушення (ч. 4 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Ці посадовці не зазначили майна на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів (від 227 тис. грн до 1,1 млн грн). Відповідні адміністративні протоколи будуть направлені до суду. Саме суд може призначити цим посадовцям покарання у вигляді штрафу. А у разі, якщо декларант не займає високу посаду, НАЗК направить відповідні матеріали для складання адмінпротоколів до Національної поліції.

У зв’язку з виявленими ознаками кримінальних правопорушень НАЗК направить до правоохоронних органів за підслідністю обґрунтовані висновки (результати перевірки) щодо декларацій відповідних осіб.

Перевірка інших декларацій триває. З початку року до перевірки взято 936 декларацій.

З переліком осіб, декларації яких перевіряє НАЗК, а також з результатами перевірок можна ознайомитись за посиланням.