Детективи НАБУ затримали заступника голови Харківської облради і його спільника за отримання хабара в 1 млн грн

22 липня детективи НАБУ затримали «на гарячому» заступника голови Харківської обласної ради та його спільника-адвоката після отримання ними останньої частини хабара, загальна сума якої склала 1 млн 50 тис. грн.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі НАБУ.

Ці гроші вони вимагали та отримали від директора одного з комунальних підприємств. Натомість “обіцяли”, що той залишиться на займаній посаді.

Заступник голови Харківської облради і його спільник затримані після отримання останньої частини “траншу” в розмірі 350 тис. гривень. Слідчі вирішують питання про повідомлення ним про підозру.

Також встановлюються всі, хто може бути причетний до скоєння цього злочину.

За інформацією видання Newsroom, за вимагання та отримання хабара правоохоронці затримали трьох осіб: голову облради Артура Товмасяна, його заступника Андрія Малиша і депутата облради, голову фракції ОПЗЖ Сергія Гладкоскока. Гроші вони отримали від керівника одного з комунальних підприємств в Лозівському районі.

Як повідомляв Харків Times, в ніч з 3 на 4 серпня за підозрою в корупції був затриманий директор Департаменту капітального будівництва Харківської обласної держадміністрації Андрій Винниченко.

За даними НАБУ, Винниченко вимагав 1,32 млн грн неправомірної вигоди за підключення електроустановок приватного підприємства до електричних мереж.

Винниченко повідомили про підозру у вчиненні злочинів за кількома статтями КК: ч.2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 (закінчений замах на шахрайство) ч.2 ст. 15 в., Ч.4 ст.27; ч.2 ст. 15, ч.1 ст. 369 (закінчений замах на пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди посадовій особі).

Вищий антикорупційний суд відправив Андрія Винниченко під варту з можливістю вийти під заставу в розмірі 630 тис. грн, що вдвічі менше суми хабара, за який його затримано.