Підприємець, який скидав відходи у річку Лопань, потрапив під слідство

Фото: khar.gp.gov.ua

У Харкові підприємець, який організував виробництво по переробці пластмас, опинився під слідством. Йому повідомили про підозру за фактами забруднення земель і порушення правил охорони вод (водних об’єктів), що створило небезпеку для життя, здоров’я людей або для довкілля (ч.1 ст. 239, ч. 1 ст. 242 КК України).

Про це Харків Times повідомили в прес-службі прокуратури області.

За даними слідства, підприємство підозрюваного скидало брудну воду в річку Лопань, і на ділянку, де знаходиться виробництво по переробці пластмас. Дозволи на подібне скидання у підприємства не було. Таким чином підприємець порушив положення Водного Кодексу, Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про відходи», «Про охорону земель».

“В результаті незаконних дій підприємця змінився склад грунту, завдано збитку навколишньому середовищу і завдано збитків майже 350 тис. грн.”, – розповіли в прокуратурі.

За подібні правопорушення може бути кілька видів покарань. Це може бути штраф від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 51 000 грн) або обмеження волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Як повідомляв Харків Times, комунальникові з Куп’янська, який допустив скидання отруйних відходів на полігон ТПВ, повідомили про підозру по ч.2 ст. 367, ч. 1 ст. 239 КК України.