На збитковому харківському заводі «Електроважмаш» вкрали понад два мільйони гривень

Фото: kp.ua

У Харкові СБУ викрила корупційну схему на стратегічному держпідприємстві, яке кілька років скаржиться на свою збитковість. Шкода державі перевищує два мільйони гривень.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі СБУ області.

Служба безпеки України викрила схему розтрати коштів на ДП «Завод Електроважмаш». За попередніми оцінками, розмір завданих державі збитків перевищує 2.1 млн грн. І це на підприємстві, яке протягом останніх років постійно звітує про свою збитковість.

Встановлено, що колишні посадові особи заводу, в тому числі один з його керівників, у 2019 році організували корупційну схему. Чиновники створили так звану «фірму-прокладку», через яку закуповували мідний колекторний профіль для виготовлення власної кінцевої продукції — тягових електродвигунів.

Цей мідний профіль закуповували за завищеною ціною, а різницю ділки конвертували у готівку та привласнювали.

В ході обшуків у комерційних структурах і в місцях мешкання учасників оборудки виявлені документи, магнітні носії інформації та комп’ютери, що містять докази протиправної діяльності.

У межах кримінального провадження за статтею 191 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) тривають слідчо-оперативні. Виявляються інші причетні до злочину особи.

Як повідомляв Харків Times, в Харківській області в декількох метрах від державного кордону з РФ співробітники СБУ затримали контрабандистів, які намагалися переправити на територію країни-агресора комплектуючі до штурмової авіації.