Отруєння в “Якіторії”: фахівці перевірили кухні і взяли проби продуктів (фото)

Фото: khar.gp.gov.ua

У Харкові проводять розслідування за фактом масового отруєння дорослих і дітей в ресторанах японської кухні “Якіторія” і “Мафія”. На місце події виїжджали слідчі і співробітники Госпродпотребслужби в Харківській області.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі прокуратури області.

За інформацією Харківського обласного лабцентра, після відвідування ресторанів медична допомога знадобилася 57 клієнтам, в тому числі, 16 неповнолітнім. За даними слідства, 18 червня в харківські лікарні з діагнозом гострий гастроентероколіт госпіталізовано 40 дорослих та 14 дітей. Стан здоров’я хворих оцінюється як середньої тяжкості.

Проводиться розслідування за ч. 1 ст. 325 КК України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційних хвороб і масових отруєнь). Санкція статті передбачає кілька видів покарань. Це може бути штраф від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 51 000 грн), арешт на строк до шести місяців, обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк.

В рамках розслідування спільна група слідчих і співробітників Госпродпотребслужби провели огляд приміщення закладу громадського харчування та і відібрали зразки продукції. Також були опитані потерпілі.

Досудове розслідування триває.

Як повідомляв Харків Times, харківські медики зафіксували спалах масового кишкового захворювання серед клієнтів закладу громадського харчування в центрі міста. До лікарень звернулися 25 осіб.

Ввечорі 17 червня кількість отруєних в ресторанах «Якіторія» і «Мафія» зросла до 34 осіб.

Вранці 18 червня заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан повідомила про 54 постраждалих, госпіталізованих до лікарень Харкова.

Станом на 11:00 18 червня зареєстровані 57 випадків кишкового захворювання після відвідування ресторанів «Якіторія» і «Мафія» в центрі Харкова. Потерпілі госпітлізіровани в дві харківські лікарні і до Краснокутської ЦРЛ.