Завтра в ЄрмиловЦентрі відкриється виставка Харківської школи фотографії

28 травня в 18:00 відбудеться відкриття виставки Харківської школи фотографії «Автор у грі». В експозиції будуть представлені роботи Бориса Михайлова, Олега Мальованого, Євгенія Павлова, Романа Пятковки та інших видатних представників ХШФ.

Про це Харків Times повідомили організатори.

Одне з найяскравіших явищ українського мистецтва, Харківська школа фотографії починає свою історію у 1970-х роках і розвивається історично в декількох поколіннях.

«Захоплені ідеєю розширення поля фотографії, автори й до сьогодні переосмислюють традиційні підходи до фотографії через діалог з іншими медіумами та пильне вдивляння в реалії приватного й публічного життя», — кажуть куратори виставки.

«Автор у грі» — масштабний виставковий проект, який познайомить глядача з історією Харківської школи фотографії як історією спільноти, в якій сам фотограф, відмовляючись від ролі стороннього, незаангажованого спостерігача, став одним з головних об’єктів, навколо якого розвиваються фотографічні практики.

До експозиції увійдуть окремі роботи і серії, героями яких стали самі автори і їх найближче оточення, це документування перформансів та акцій, що охоплюють проміжок від 1960-х до 2010-х років.

Учасники виставки: Борис Михайлов, Євгеній Павлов, Олег Мальований, Юрій Рупін, Роман Пятковка, Сергій Братков, Юрій Братков, Сергій Солонський, Віктор та Сергій Кочетови, Андрій Авдєєнко, Ігор Манко, «Група швидкого реагування» (Борис Михайлов, Сергій Братков, Сергій Солонський, Віта Михайлова), група «SOSka» (Ганна Крівенцова, Микола Рідний, Сергій Попов), група «Шило» (Владислав Краснощок, Сергій Лебединський), «Boba-group» (Юлія Дроздек, Василіса Незабаром), Андрій Рачинський та Даниїл Ревковський.

Куратори виставки — Сергій Лебединський, Олександра Осадча, Надія Бернар-Ковальчук.

Архітектор експозиції — Костянтин Зоркін.

Виставковий проект став результатом дослідницької роботи команди Музею Харківської школи фотографії (MOKSOP). Він заснований у 2018 році й головним своїм завданням вважає збереження, вивчення та популяризацію сучасної української фотографії.