Терехов лідирує серед ймовірних кандидатів на посаду мера Харкова – соцдослідження

Фото: www.city.kharkov.ua

Секретар Харківської міськради Ігор Терехов лідирує за рейтингом довіри до публічних персон, які є ймовірними кандидатами на посаду мера Харкова на позачергових виборах.

Про це Харків Times дізнався з результатів дослідження, оприлюднених на сайті Київського міжнародного інституту соціології.

Серед усіх респондентів довіряють Терехову 47,5%, не довіряють – 36,1% (баланс довіри-недовіри становить +11,4%).

Рівень довіри до інших персон зі списку нижчий. Зокрема, у Юлії Світличної баланс довіри-недовіри є нульовим, а в інших – від’ємним (тобто тих, хто не довіряє, більше, ніж тих, хто довіряє). “Виняток становить Євген Мураєв, якому довіряють 33,4% серед жителів Харкова, не довіряють – 24,5% (баланс – +8,9%). Проте в його випадку потрібно враховувати, що третина жителів міста не знають його”, – йдеться у повідомленні.

Найнижчий баланс довіри-недовіри серед персон у списку мають Михайло Добкін (баланс – -11,9%) та Олександр Фельдман (баланс – -11,5%).

Виявляючи електоральні вподобання харків’ян, соціологи показували респондентам під час інтерв’ю спочатку список можливих кандидатів без суб’єктів висування, а потім з суб’єктами висування.

У випадку, коли не був вказаний суб’єкт висування, серед запропонованого переліку кандидатів найбільшу підтримку має Терехов – за нього проголосували б 27,6% серед усіх респондентів, що становить 36,5% серед тих, хто збирається голосувати і визначився з вибором. На другому місці – Добкін, якого підтримують 16,3% серед усіх респондентів і 21,5% серед тих, хто визначився. Далі йдуть Світлична (відповідно, 11,5% і 15,2%), Мураєв (8,9% і 11,7%) та Фельдман (5,3% і 6,9%). Інші кандидати мають нижчу підтримку.

У списку з вказуванням суб’єкта висування за Терехова проголосували б 29% серед усіх респондентів і 38,2% серед тих, хто визначився. За Добкіна проголосували б 16,4% серед усіх респондентів і 21,6% серед тих, хто визначився. Інші кандидати мають нижчу підтримку.

Найвищий антирейтинг мають Добкін (27,4% серед усіх респондентів за жодних обставин не голосуватимуть за нього) і Фельдман (22,4%). Антирейтинг інших кандидатів – 9-17%.

Найбільше респондентів – 42,3% – вважають, що на виборах мера, якби вони відбувалися зараз, переміг би Терехов. Ще 17% вважають, що переміг би Добкін.

КМІС проводив у Харкові опитування громадської думки з 7 до 16 травня 2021 року. Методом особистого інтерв’ю з використанням планшета (computer-assisted personal interviews, CAPI) було опитано 800 респондентів, що мешкають і зареєстровані у м. Харкові за стратифікованою за районами 3-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення міста віком від 18 років. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,5% для показників близьких до 50%, 3,1% – для показників близьких до 25%, 2,1% – для показників близьких до 10%, 1,6% – для показників близьких до 5%.