Завтра на майдані Свободи покажуть виставку до 30-річчя об’єднання Німеччини

Фото: Global Look Press

Харків’ян запрошують відвідати експозицію, присвячену 30-річчю німецької єдності. Виставка «Перелом на Сході. Життя змінюється» відбудеться завтра, 19 травня, в Харкові в межах святкування Дня Європи.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міської ради.

Виставка пройде на майданчику перед Північним корпусом Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (пр. Незалежності, 6).

Як повідомили в Департаменті міжнародного співробітництва, захід присвячено 30-річчю об’єднання Німеччини. Відвідувачі матимуть змогу ознайомитися з історією Федеративної Республіки Німеччина з моменту падіння Берлінської стіни у 1989 році, яке стало відправною точкою возз’єднання.

Як відзначили в департаменті, також 30-річна історія об’єднує місто Харків з німецьким містом-побратимом Нюрнбергом. З цієї нагоди був створений відеофільм на основі спогадів і фотодокументів харків’ян — учасників перших спільних проектів 90-х років, а також деяких проектів сучасності.

«Побратимство Харкова і Нюрнберга зароджувалося за часів становлення міського самоврядування в незалежній Україні, тому харків’янам було корисно перейняти досвід міста-побратима, де місцеве самоврядування мало давні традиції і широкі права. Надалі співпраця між містами швидко розвивалася і охопила різні сфери — культуру, освіту, медицину. Наприклад, завдяки професору Біркману з Нюрнберзької клініки у Німеччині підвищували кваліфікацію лікарі і медсестри Харківської дитячої лікарні №16, які оволоділи новітніми методиками лікування онкогематологічних захворювань і врятували сотні дітей з Харкова та області. Всього ж за 30 років співпраці було проведено і реалізовано понад 200 заходів і проєктів», — відзначили в Департаменті міжнародного співробітництва.

Початок роботи виставки о 11:00.

Проект реалізується з ініціативи Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні за сприяння Харківської міської ради, Почесного Консульства ФРН в Харкові та Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.