На Павловому Полі відкриється філія інклюзивного центру

Фото: city.kharkov.ua

Філія Харківського інклюзивного ресурсного центру відкриється в цьому році в одній зі шкіл на Павловому Полі.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міської ради з посиланням на директорку Департаменту освіти Ольгу Деменко.

Про створення філії центру чиновниця розповіла сьогодні, 12 травня, на засіданні постійної комісії міської ради з гуманітарних питань.

Вона нагадала, що кілька років тому в Харкові на вул. Гвардійців-Широнінців, 38-г запрацював інклюзивно-ресурний центр, діяльність якого спрямована на інтеграцію дітей з особливими освітніми потребами у навчальний процес звичайних освітніх установ. За словами Ольги Деменко, сьогодні він вважається кращим в Україні.

«У 2018 році ми відкрили велику сучасну установу, де є все необхідне для роботи з дітьми з особливими потребами, починаючи від висококласних спеціалістів і закінчуючи міні-скалодромом та вбудованим в стелю проєктором для дитячих ігор. Зараз центр обслуговує потреби харків’ян з усіх районів, однак ми побачили, що жителям Салтівки, Олексіївки, Холодної Гори важко сюди добиратися, тому будемо відкривати філії. Зокрема, цього року в одній зі шкіл Павлового Поля відкриємо простору філію центру площею 200 квадратних метрів», — розповіла Деменко.

Також вона зазначила, що інклюзивні класи створені в 61 харківській школі, і департамент працює над їх розвитком.

«У кожному районі міста є інклюзивні школи, і розширювати цю систему потреби немає. Однак у тих закладах, де інклюзивні класи вже є, працюватимемо над їх збільшенням. Ми хочемо, щоб за кожним закладом був закріплений свій профіль. Наприклад, школа №105 працює з дітьми-аутистами. Так само і з дитсадками. Кожен третій садочок у місті має групи з певною направленістю. Так, у нас є групи для діток з порушенням зору, з аутизмом, логопедичні групи тощо. Ми постійно працюємо над їх збільшенням», — зазначила Ольга Деменко.

Як повідомляв Харків Times, Харків виділяє кошти на реабілітацію дітей з особливими потребами.