Харків отримав 2,5 тисячі доз китайської вакцини CoronaVac

Фото: city.kharkov.ua

У Харкові почали робити щеплення китайської вакциною CoronaVac. Місто отримало 2,5 тисячі доз цього препарату.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міськради.

За словами заступника Харківського міського голови Світлани Горбунової-Рубан, в місті складені списки вакцинації. Найближчим часом будуть щеплені вчителя, які беруть участь в проведенні ЗНО, маломобільні харків’яни і ті, хто за ними доглядають.

«Поліклініки викликають на вакцинацію згідно зі списками. Також працюють мобільні бригади, які прищеплюють вдома», – повідомила віцемер.

Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що з 900 ліжок, призначених для хворих на коронавірус, у місті зайнято 826 місць, серед хворих 634 людини перебувають на кисневої підтримці. У порівнянні з попереднім тижнем, кількість хворих знизилася в 1,2 раза, або на 21%.

«Минулого тижня в місті було 4 тис. 314 хворих, попереднього – 5 тис. 497. Потихеньку, але все-таки цей показник знижується», – зазначила заступник міського голови.

У той же час, підкреслила віцемер, в місті продовжують працювати над розширенням ліжкового фонду.

Отримана партія вакцини CoronaVac розрахована на 1 250 осіб, прищеплювати нею городян почали 19 квітня.

Як повідомляв Харків Times, за даними Міністерства охорони здоров’я, в Харківській області станом на 8:00 27 квітня виявили 132 949 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, 445 – за минулу добу.

У Харкові від COVID-19 померла третя породілля за місяць.

11 квітня в Харківській області встановлена «червона» зона карантину і введені обмеження, відповідні цьому рівню епідемічної небезпеки.

16 квітня в області почали імунізацію вакциною CoronaVac.

18 квітня на обласний аптечний склад доставили перші 1 170 доз вакцини Pfizer / BioNTech.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що Харківська, Одеська та Запорізька області, які знаходяться в «червоній» зоні, порушили алгоритми Міністерства охорони здоров’я з вакцинації.