Перші муніципальні автобуси можуть з’явитися у Харкові в серпні – Водовозов

Скриншот

Перші автобуси, на закупівлю в лізинг яких дала згоду Харківська міськрада, можуть з’явитися на міських маршрутах в серпні.

Про це повідомив заступник Харківського міського голови з питань інфраструктури міста Євген Водовозов, передає кореспондент Харків Times.

“Ми плануємо почати отримувати перші автобуси вже у серпні місяці – сподіваємося отримати хоча б перші 30-40 машин, і вже почати в кінці серпня – у вересні їздити”, – сказав він.

За словами Водовозова, будуть закуплені автобуси довжиною 6 і 8 метрів, які будуть використовуватися в залежності від специфіки перевезень на тому чи іншому маршруті. Продавців автобусів визначить тендер. Найімовірніше, 6-метрові автобуси будуть закуплені в Туреччині, оскільки з низькою підлогою автобуси такого класу випускає невелика кількість виробників. “Їхні аналоги – це Франція та Італія, і вони відчутно дорожче”, – зазначив Водовозов. Основна частина автобусів такого класу випускаються з високою підлогою.

Нові автобуси в першу чергу вийдуть на маршрути, що з різних причин не обслуговуються перевізниками. “В першу чергу, це соціальні маршрути. Місто не шукає бізнесу в цьому питанні. Це виконання соціального замовлення. Ми працюємо зі збитками з електротранспортом, найімовірніше – будемо працювати і тут зі збитками. Але людям це потрібно”, – зазначив Водовозов.

Так, нові автобуси передбачається пустити по 89 маршруту, який проходить від станції метро “Проспект Гагаріна – Парк Горького” (в різний час він продовжувався в обидві сторони – Харків Times), і єдиний ходить по вулиці Пушкінській. Цей маршрут кілька разів припиняв і відновлював роботу. Також нові автобуси підуть на Пилипівку, Лідне, Велику Данилівку і на інших напрямках, де автобуси сьогодні або не їздять взагалі, або їздять погано.

Як повідомляв Харків Times, Харківська міська рада надала згоду КП “Салтівське трамвайне депо” на придбання 150 автобусів на умовах фінансового лізингу.