Щоб люди не виїжджали за кордон, необхідно створити комфортні умови для життя – Терехов

Фото: www.city.kharkov.ua

Держава і місцева влада мають докладати спільні зусилля для того, щоб зупинити міграційний відтік за кордон, заявив 23 квітня в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі міськради.

Терехов прокоментував наведене у студії соцопитування, згідно з яким близько чверті жителів України хотіли б виїхати на постійне місце проживання в іншу країну. При цьому серед молоді цей показник склав близько третини.

“Те, що молоді люди хочуть виїхати за кордон, просто жахливо. Майбутнє кожної країни – це її молоде покоління. Так, зараз у багатьох наших співвітчизників є можливість поїхати за кордон, подивитися, як там живуть люди, і зробити для себе певні висновки. Тому завдання держави – утримати талановитих людей, цінних фахівців. Харків не є винятком, і ми бачимо, що люди мігрують. Але, щоб виправити ситуацію, необхідні спільні зусилля – на центральному і місцевому рівнях. Держава повинна прийняти дієві програми, які утримуватимуть наших людей в Україні, а на міському рівні треба створити такі умови, щоб люди не хотіли їхати звідси”, – зазначив Терехов.

Він навів приклад, що кілька років тому в Харкові почав спостерігатися відтік професорсько-викладацького складу з університетів, і тоді міська влада прийняла програму, яка дала можливість викладачам придбати житло на пільгових умовах. Цей крок значно поліпшив ситуацію.

“Зараз нам не вистачає водіїв у міському електротранспорті, в комунальному господарстві. Або ось зіткнулися з пандемією – і відразу відтік медиків за кордон. Так, там більше зарплата. Але ось сьогодні я зустрічався з медиками і, знаючи, що буду брати участь у цій телепрограмі, запитав, що треба зробити владі, щоб люди не виїжджали за кордон. І одна відповідь мене вразила: “Потрібно, щоб у нас була спільна національна ідея, і тоді люди не їхатимуть геть”, – розповів секретар Харківської міськради.

За його словами, в Харкові є певні “якорі”, які стимулюють молодь з інших регіонів України залишатися в місті після навчання у вишах, заводити сім’ї, проходити професійне становлення. Зокрема, це і сприятливе бізнес-середовище, і розвинена інфраструктура з можливістю знайти роботу, міські програми пільгового житла тощо.