Протягом року влада Харкова планує провести земельну реформу

Фото: mykharkov.info

Міська влада Харкова пропонує провести у місті земельну реформу, яка передбачає зменшення орендної плати за землю та створення електронного кабінету землекористувача.

Про це Харків Times стало відомо з презентації основної концепції реформи, представленої на сьогоднішній, 21 квітня, IV сесії Харківської міської ради 8-го скликання.

За словами директора Департаменту територіального контролю та земельних відносин міськради Олексія Калини, влада вже працює над створенням реформи та планує реалізувати її протягом 2021 року.

Зокрема, реформою передбачається зниження орендної плати за землю «в інтересах територіальної громади міста Харкова».

«Сьогодні це дуже важливо, особливо для підприємців. Ми йдемо шляхом зменшення орендної плати. Ми розуміємо, що нам потрібно тримати баланс між дохідною і видатковою частинами бюджету міста, однак інтереси підприємців, тим більше в період карантинних обмежень, для міста також важливі. Орендна ставка повинна бути іншою», – заявив секретар міськради Ігор Терехов.

Тепер профільний департамент повинен порахувати «можливі шляхи зменшення орендної плати за землю без істотних втрат для міського бюджету».

Крім того, як розповіли у міськраді, реформа передбачає впровадження електронного кабінету землекористувача, який допоможе мінімізувати спілкування громадян із чиновниками.

«За допомогою цього кабінету з’явиться можливість інтегрувати у єдину систему договори оренди землі, отримувати інформацію щодо сплати орендної плати. Крім того, можна буде онлайн отримувати інформацію від Державної податкової служби щодо декларування та від Державної казначейської служби щодо надходження коштів до бюджету. Також можливим стане спілкування із землекористувачем в режимі онлайн щодо подачі документів для укладання, розірвання, припинення договорів та інших правовідносин у сфері землекористування, а також подача через кабінет документів на сесію», – уточнив Калина.

Ну, а по інших видах земельних питань подання документів буде здійснюватися через центри надання адміністративних послуг.

Як повідомляв Харків Times, Харківська міська рада планує звернутися до Харківської обласної державної адміністрації з ініціативою-пропозицією про безкоштовну передачу з державної до комунальної власності майна ФК «Металіст».