Харків виділяє кошти на реабілітацію дітей з особливими потребами

Фото: city.kharkov.ua

У Харкові завдяки міським програмам 64 дитини з особливими потребами пройшли безкоштовну реабілітацію в 2020 році в спеціально створеному для цього центрі “Space Clinic”, який функціонує на базі дитячої поліклініки №23. Цього року місто продовжити виділяти кошти на реабілітацію дітей з особливими потребами.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міськради.

Про такі плани сьогодні, 19 квітня, під час візиту в «Space Clinic» розповів секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

За словами гендиректора клініки Олени Кушнірської, аналогів подібних медзакладів в Україні немає, тому що весь спектр послуг надається в одному місці. Серед них – терапія невагомості, акватерапія, лікувальний масаж, терапія методом Томатиса (вплив на різні відділи головного мозку за допомогою аудіосигналів).

За її словами, фахівці клініки в рамках державних і міських програм допомагають дітям з особливими потребами отримувати необходимою медичну допомогу та реабілітацію. Так, за 2020 рік 217 дітей з інвалідністю пройшли реабілітацію завдяки державній програмі і 64 дитини – за рахунок коштів міського бюджету.

«Я дуже радий, що в Харкові є такий прекрасний медичний центр, в якому застосовують передові європейські технології. Тут проходять реабілітацію не лише маленькі харків’яни, але й жителі з інших міст, які нерідко приймають рішення залишитися жити у нас в Харкові. Батьки розуміють, що їхні діти перебувають у надійних руках фахівців вищого класу», – зазначив Ігор Терехов.

Також він підкреслив, що міська влада продовжить займатися оновленням медичних установ, зокрема дитячої поліклініки №23. Так, за кошти міського бюджету в поліклініку було закуплено комп’ютерну техніку, тест-системи для вимірювання глікозильованого гемоглобіну, а також був повністю відремонтований хол і відкрився міський дитячий ендокринологічний кабінет.

«Багато що вже зроблено, але ще потрібно зробити не менше. Будемо упорядковувати другий поверх, закуповувати нове обладнання, ремонтувати фасад», – сказав Ігор Терехов.

Зазначимо, за 2018-2020 роки з міського бюджету на оновлення Харківської дитячої поліклініки №23 було виділено 13 млн грн. Ремонтні роботи проводяться як в головній будівлі поліклініки, так і в її філіях.

Як повідомляв Харків Times, в 17-й лікарні Харкова будуть робити 3D-знімки легень.