У Харкові пройде Форум вуличних культур

Фото: www.city.kharkov.ua

Форум вуличних культур – 2021 пройде в Харкові з 9 по 11 квітня. Відкриття заходу сьогодні о 15:00 в міському Брейк-центрі (вул. Молочна, 11).

У ньому візьмуть участь представники вуличних культур з Харкова, області та інших регіонів України.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міської ради.

Цього року на форумі планують обговорити попередні результати першого в Україні конкурсу ідей проектів вуличної культури, який проводиться спільно Українським культурним фондом (УКФ) і ГО «Центр вуличних культур».

В межах заходу відбудеться презентація програми «Створення нової ідентичності української молоді за допомогою інструментів креативної індустрії вуличних культур 2021-2030» та проекту Закону України «Про основні засади молодіжної політики» (№3718 від 23.06.2020), який відправлено до Верховної Ради України на розгляд у другому читанні.

«Вуличні культури — це форма дозвілля і самовираження молоді в публічному просторі вулиці. Це може бути хіп-хоп музика, стріт-арт і графіті, фізично активне креативне дозвілля, мода, стріт-денс, неформальна освіта або їх поєднання. Важливо, що все це народжується і поширюється на вулицях, у дворах, центрах та парках», — пояснив організатор форуму, співзасновник громадської організації« Street Culture »Єгор Матюхін.

Як зазначив директор Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Олексій Чубаров, міська влада активно підтримує вуличні культури та вірить в їх велике спортивне майбутнє.

«Вуличні культури для влади — тема неймовірно крута і перспективна, оскільки саме харків’яни створили і продовжують створювати ідентичність української молоді. Сьогодні нас наслідують по всій Україні і далеко за її межами, вуличні культури підтримують і в Українському культурному фонді, і в Міністерстві молоді та спорту, і відомі великі грантові організації. Сподіваємося, що цього року на форумі хлопці зі «Street Culture» згенерують не один цікавий проєкт. Департамент у справах сім’ї, молоді та спорту їхні ініціативи ніколи не залишить без уваги», — сказав Олексій Чубаров.

Організатори підкреслюють, що форум проходитиме з дотриманням всіх санітарних норм. Його також можна дивитися онлайн на YouTube-каналі «Street Culture». З програмою заходу можна ознайомитися тут.

Довідка. Всеукраїнський форум вуличних культур проводиться в Харкові з 2016 року. На форумі розробляються спільні проекти та ініціативи, створюється українське суспільство вуличних культур, налагоджуються зв’язки з центральною і місцевою владою в Україні, з однодумцями з інших країн.

Як повідомляв Харків Times, 16 жовтня в Харкові на бульварі Юр’єва відкрили найбільший урбан-парк в Україні.

Провулок Воробйова планують зробити пішохідним для проведення там на постійній основі різних культурних заходів.