У Харкові на базі садка комбінованого типу відкриють групу для “дітей дощу”

Фото: city.kharkov.ua

У Харкові розглядається питання про створення в дитсадку комбінованого типу №362 групи для “дітей дощу” – вихованців з розладом аттічного спектру.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міськради.

Про такі плани сьогодні, 7 квітня, під час відвідин ясел-саду №362 розповів секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

Ігор Терехов побував в спеціальних групах для дітей з вадами мовлення, поспостерігав за освітнім процесом, поспілкувався з дітьми, їх батьками та працівниками дошкільного закладу.

«Дитячий садок чудовий! Тут працюють самовіддані люди, виховують різних дітей, в тому числі і з порушеннями мови. Та любов, те душевне тепло, які дарують дітям вихователі, дає позитивний ефект. Ми хочемо тут відкрити ще одну групу – для дітей-аутистів. Для нас важливо, щоб ці діти були оточені турботою та увагою. Щоб ми могли їх виховати соціально адаптованими з дитинства», – зазначив Ігор Терехов.

За словами директора ясел-садка № 362 Олени Вольвач, кількість малюків з діагнозом аутизм в Україні щороку зростає, звідси і потреба у відкритті групи для дітей з таким діагнозом. До нової групи планується набрати до 15 дітей, які будуть прийматися з 3 років і можуть навчатися не до 6 (7) років, а до 8, для них будуть створені спеціальні освітні умови. «У приміщенні проведемо ремонт, придбаємо інтерактивну дошку, м’які модулі та інвентар. З урахуванням специфіки діагнозу дітей групу бажано обладнати ресурсною та сенсорною кімнатою для проведення корекційних занять, масажним кабінетом, обладнати спеціальну туалетну кімнату, на прогулянковій ділянці – встановити ігровий майданчик без гірок, гойдалок тощо. Для надання кваліфікованої допомоги дітям будуть залучені досвідчені фахівці», – розповіла директор дошкільного закладу.

Ігор Терехов своєю чергою пообіцяв, що подібні групи будуть відкриватися і в інших дитячих садках. Також на прохання батьків біля ясел-садка замінять асфальтне покриття, а у дворі встановлять нові ігрові елементи.

У Харкові функціонують 209 дитячих садків. У 61 з них працюють 225 спеціальних і санаторних груп для понад 4 тис. дітей з порушенням слуху, зору, опорно-рухового апарату, з розумовою відсталістю, затримкою психічного розвитку та ін. 42 садки працюють для більш 2 тис. дітей з порушенням мовлення. У 24 садках функціонують 33 інклюзивні групи для 60 дітей з інвалідністю. Крім того, 214 дітей з інвалідністю інтегровані в освітній процес в групи для дітей загального розвитку.

Дитячий садок №362 (пров. Зерновий, 3) створено 1964 року, розрахований на 12 груп (220 вихованців). До 1995 року перебував у відомстві заводу ім. Малишева. У 1995 році був закритий і переданий у комунальну власність міста. У 2014 році розпочато поетапне відновлення роботи установи: з 2014 по 2017 рік щорічно відкривалося по 2 нові групи, в 2018 і 2019 – ще по одній.

Довідка. Розлад аутистичного спектру – психічний розлад дитячого віку, що характеризується порушенням соціальної взаємодії і спілкування, повторюваними і стереотипними моделями поведінки. Для таких людей характерно нерівномірний інтелектуальний розвиток – у них поєднується розумова відсталість і геніальні здібності.

Позначення “людина дощу”, “діти дощу” по відношенню до людей з аутизмом стало використовуватися після виходу у 1988 році фільму з Томом Крузом і Дастіном Хоффманом.

Картина “Людина дощу”, що отримала чотири премії Оскар, розповідає про двох братів, які дізналися про існування один одного тільки після смерті батька. Старший, роль якого грає Хоффман, з розладом аутичного спектру знаходиться в психіатричній клініці. Молодший (Том Круз) забирає його звідти і не збирається повертати, поки не отримає половину спадщини.

Фільм “Людина дощу” – одна з перших спроб заявити про привселюдно про проблеми людей з аутичними розладами і труднощі, з якими стикаються родичі таких людей.

Як повідомляв Харків Times, в Харкові планують відкрити дитячий сад для вихованців з розладом аутистичного спектру.