У Харківській області працівники моргу видали родичам померлого чуже тіло

Фото: suspilne.media

У Богодухівському районі Харківської області через помилку працівників моргу місцевої райлікарні довелося зупиняти церемонію похорону. Родичам померлого видали не те тіло, і з’ясувалося це вже на кладовищі.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Суспільного.

Жителя Богодухівського району Миколу Стуса і його дружину госпіталізували до лікарні з підозрою на коронавірус. Через час чоловікові стало погано, він почав задихатися і його перевели до реанімації, де він помер.

За словами дочки Стусів Тетяни, у матері коронавірус підтвердився.

“Результати ПЛР-тестування батька отримали вже після смерті – результат негативний. “Помер від серцевої недостатності – це у висновку про смерть”, – розповіла Тетяна.

Тіло батька забирали запакованим — це вимога до тих, хто помирає у COVID-відділенні. Ховали чоловіка 30 березня у закритій труні. Коли вже привезли на кладовище, родині зателефонував знайомий, розповів чоловік Тетяни Сергій Стус.

“Це чоловік однієї зі співробітниць цієї лікарні. Чоловік! Не заступник лікаря, не секретар, у яких є мої телефони, не головна медсестра, а чоловік. І сказав: “Сергію, а в гробу не Микола Іванович. Там знаходиться якась неопізнана жінка, яку переплутали при видачі тіл”, — розповів зять померлого.

Після дзвінка з лікарні труну з кладовища повезли назад до медзакладу — поміняти тіла, а потім повернулися на цвинтар.

Заступниця керівника Богодухівської лікарні Яна Грищенко називає ситуацію випадковою помилкою.

“Ніякої підміни не було — бірки були підписані. І найголовніше, що я хочу сказати, що родич був там присутній при тому, коли забирали це тіло. Ми абсолютно відповідально розуміємо їхнє горе, що сталося, але це людський фактор. Ми не роботи — ми просто люди”, — сказала Грищенко.

У міськраді створили комісію, перевірять дії працівників лікарні, пояснює заступниця міського голови Оксана Сизоненко.

Один з родичів померлого звернувся до поліції, просить перевірити, чи не було в діях медпрацівників недбалості, розповіли в прес-службі Нацполіціі області. Інформацію про подію зареєстровано в Єдиному обліку заяв і повідомлень Богодухівського районного відділу поліції. Поліцейські проводять перевірку обставин події.

Фото: suspilne.media