Від сьогодні рибалити можна тільки з берега одною вудочкою і до 3 кг/день на людину

Фото: рыбалка.in.ua

З 1 квітня розпочалася весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

Про цеХарків Times повідомили у прес-службі Нацполіції області.

Правила лову риби під час нересту передбачають вилов лише з берега та в межах населеного пункту; лише дозволеними знаряддями лову – 1 вудкою/донкою з одним гачком або спінінгом; дотримання норм вилову – до 3 кг/день на людину. Рибалка в природних нерестовищах і на території зимувальних ям категорично заборонена.

З інтерактивними картами дозволених та заборонених для любительського рибальства ділянок під час нересту в 2021 році можна ознайомитись за посиланням – https://bit.ly/2PBfmyt

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення правил рибальства, в тому числі і за пересування плавзасобів в період нересту по воді, передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 гривень. За грубе порушення правил рибальства передбачено штраф 340-680 гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, у відношенні посадових осіб – 510-850 гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу 3400 – 6800 гривень або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біоресурсів.

Крім штрафу за незаконний вилов правопорушник змушений буде відшкодувати збитки за кожну виловлену рибину незалежно від її розміру та ваги.

Згідно з наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області, для території області обмеження встановлені для лову у водосховищах – до 10 червня, для лову у річках – до 20 травня, в придаткових водах – до 30 червня. Лов раків у всіх водоймах заборонено з 1 квітня по 30 червня та з 20 серпня по 30 вересня, а також в темну пору доби (пізніше години до заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Як повідомляв Харків Times, з 1 квітня і до 15 червня в Харківській області встановлюється «сезон тиші». Це – природоохоронний захід, покликаний створити максимально комфортні умови для диких тварин в період масового активного розмноження.