Антікорсуд розгляне справу обвинуваченої у хабарі голови Харківського окружного адмінсуду

Фото: ssu.gov.ua

Вищий антикорупційний суд розгляне справу щодо голови Харківського окружного адміністративного суду, обвинуваченої в передачі хабара. Відповідний обвинувальний акт передано ВАКС 30 березня прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі САП.

Під час досудового розслідування встановлено, що керівник суду намагалася чинити тиск на одного з суддів окружного суду і надалі спробувала його «підкупити» за прийняття рішення на користь комерційної компанії в адміністративній справі щодо земельного питання.

На час проведення досудового розслідування главу Харківського окружного адмінсуду двічі усували з посади.

Судити обвинувачену будуть по ч. 3 ст. 369 КК України (надання неправомірної вигоди посадовій особі, яка займає відповідальне становище). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Як повідомляв Харків Times, наприкінці вересня голову Харківського окружного адмінсуду затримали під час передачі хабара у розмірі $ 3000.

Наступного дня після затримання їй повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.369 КК (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі).

28 жовтня ВАКС залишив підозрювану на займаній посаді, однак, вже 6 листопада Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відсторонила жінку, яку підозрюють у “наданні неправомірної вигоди”, від посади до 22 листопада 2020 “у межах терміну досудового розслідування”.

Суддя Вищого антикорупційного суду знову відсторонила від займаної посади підозрювану в передачі хабара голову Харківського окружного адміністративного суду. Відсторонення діяло терміном на місяць, починаючи з 1 грудня.