У харківських поліклініках з’являться співробітники-поводирі

Ілюстративне фото

У поліклініках Харкова призначать відповідальних за надання послуг із супроводу людей із серйозними порушеннями зору.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі Харківської міської ради.

Відповідне рішення сьогодні, 24 березня, прийняв Комітет забезпечення доступності маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

На засіданні комітету відзначили, що з 1 квітня 2019 року набули чинності державні будівельні норми (ДБН) інклюзивності будівель і споруд. Це означає, що будь-яка людина, незалежно від своїх фізичних здібностей, повинна мати можливість потрапити до будівлі та отримати потрібну їй послугу. Якщо раніше подібні норми носили рекомендаційний характер, то тепер стали обов’язковими.

Як повідомив директор Департаменту охорони здоров’я міськради Юрій Сороколат, медустанови міста виконали відповідні роботи на загальну суму близько 14 млн грн. Зокрема, за кошти Національної служби здоров’я України були встановлені та переобладнані 36 пандусів на суму понад 5,1 млн грн. Такі роботи провели в дитячих лікарнях № 19 і 24, міських клінічних лікарнях № 27 і 28, а також в поліклініках № 6, 9, 18, 20 та ін.

У низці медустанов були переобладнані санітарно-гігієнічні кімнати — всього 40 кімнат. На це було виділено понад 9,6 млн грн з коштів НСЗУ та міського бюджету.

У лікарні № 28, поліклініках № 3 та 22, дитячих поліклініках № 13 і 23 і деяких інших були змонтовані зовнішні та внутрішні платформи-підйомники. А поруч з лікарнями були створені місця для паркування особистого автотранспорту для людей з інвалідністю. Також в медустановах впроваджена дистанційна онлайн-послуга сурдоперекладу, в кожному закладі охорони здоров’я встановлені спеціальні тактильні таблички зі шрифтом Брайля та багато іншого.

У свою чергу глава Харківської громадської організації незрячих юристів Олег Лепетюк зазначив, що люди з додатковими потребами часто стикаються з проблемою взаємодії між медперсоналом і пацієнтом.

«У цьому я переконався на власному досвіді. Медперсонал, включаючи співробітників швидкої допомоги, санітарів, медсестер, не завжди знають, як правильно поводитися з незрячими пацієнтами. Що стосується відвідування поліклінік, я, наприклад, ніяк не розумію, яким чином я можу самостійно прийти на прийом до сімейного лікаря і вирішити ті чи інші питання. Дуже часто потрібна стороння допомога безпосередньо на місці», — пояснив він. Голова організації запропонував на базі міських поліклінік організувати послугу із супроводу людей, що мають проблеми із зором.

Члени комітету підтримали цю пропозицію. За словами Юрія Сороколата, в поліклініках міста виділять 2-3 людини з числа медперсоналу, які будуть допомагати в супроводі людей з порушенням зору.

Як повідомляв Харків Times, в Новобаварському районі відновила роботу дитяча амбулаторія.