Медведчук програв – суд скасував заборону на книгу про Василя Стуса

Фото: Вахтанг Кипиани/Facebook

19 березня Апеляційний суд Києва скасував рішення про заборону поширювати книгу Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Заборонити твір намагався Віктор Медведчук, який був адвокатом Стуса і згадується в книзі.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення автора твору Вахтанга Кіпіані в Facebook.

“Слава Україні! Ми виграли справу”, – коротко прокоментував рішення суду Кіпіані.

Також він повідомив, що апеляцію розглядали без адвоката Медведчука Ігоря Кириленко, який одночасно є депутатом Київради від ОПЗЖ. Захисник Медведчука не з’явився до суду, пославшись на зайнятість на депутатській посаді.

Колегія суддів вирішила розглянути апеляцію без представника позивача, оскільки той був належним чином повідомлений про дату засідання.

Розглянувши всі обставини справи, Апеляційний суд міста Києва скасував рішення Дарницького районного суду Києва від 19 жовтня 2020 про заборону видання та поширення книги Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса”.

Заборону скасували на поширення книги і згадки про депутата, крім однієї фрази: «… Чи була можливість у Стуса вибрати” менше зло “. Однак залишається фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук».

Сергій Глотов, адвокат видавництва Vivat, яке видав цю книгу, у коментарі Громадському пояснив, що суд хоча і визнав цю фразу недостовірної, вона може залишатися в книзі і заборони на поширення немає.

«У разі ж, якщо інша сторона вимагатиме вилучення цієї фрази з книги, вони повинні подавати касаційну скаргу або ініціювати новий процес щодо вже цієї пропозиції», – сказав Глотов.

Як повідомляв Харків Times, Віктор Медведчук через суд домігся заборони поширення книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Відповідне рішення ухвалив 19 жовтня Дарницький районний суд Києва. Подаючи позов, Медведчук заявив, що в дев’яти епізодах книги Кіпіані містяться висловлювання, які не відповідають дійсності та принижують честь і гідність політика. У цих епізодах Кіпіані розповідає про Медведчука як адвоката Василя Стуса на процесі 1980 року.

Після того, як стало відомо рішення суду по процесу «Медведчук проти Кіпіані» українці в лічені хвилини розкупили книгу про Стуса, і харківське видавництво надрукує новий тираж книги «Справа Василя Стуса».

29 жовтня в Харкові на стінах громадської приймальні міської організації партії «Опозиційна платформа за життя» з’явилися портрети поета Василя Стуса.