У Харкові збільшать кількість “ковідних” ліжок і куплять кисневу станцію

Фото: city.kharkov.ua

У Харкові мають намір придбати кисневу станцію для Міської клінічної лікарні №13 та розгорнути додаткові місця в медустановах для пацієнтів з COVID-19.

Про це Харків Timesповідомили в прес-службі міськради.

Про плани міської влади з протидії епідемії коронавірусу розповів сьогодні, 18 березня, після відвідування Міської клінічної лікарні №13 секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

На сьогодні в п’яти міських лікарнях розгорнуто 840 ліжок для хворих на коронавірус, 140 з яких – у 13-й лікарні. Але цю кількість, за словами Ігоря Терехова, потрібно збільшити.

Він зазначив, що насувається третя хвиля пандемії коронавурусу, який, на думку медиків, мутував, і їм стало більше хворіти молодих людей.

«Ми повинні бути готові до того, що хворих може стати більше. Люди повинні отримувати кваліфіковану допомогу в підготовлених умовах. Тому нам потрібно розгортати ще койко-місця в медичних установах не тільки міста, але обласного та відомчого підпорядкування. Буду розмовляти з головою Харківської обласної державної адміністрації, домагатися розмови з керівництвом «Укрзалізниці», тому що в їхніх лікарнях теж є можливість розгортати додаткові місця. Не можна затягувати. Потрібно робити це зараз, сьогодні », – підкреслив Ігор Терехов.

За його словами, киснем забезпечені всі пацієнти, але місто має підготуватися до зростання споживання цього газу і купити кисневу станцію.

«Кисню вистачає на всіх, але ми повинні готуватися до різних ситуацій. Ми багато зробили для цієї лікарні в першу хвилю COVID-19. Оснастили всім необхідним обладнанням, включаючи кисневі концентратори, ШВЛ-апарати, апарати УЗД і рентген. Витратили на це понад 10 млн грн. Сьогодні забезпечили двомісячний запас медикаментів, але ще потрібно поставити кисневу станцію, тому що споживання кисню – величезна. Від цього залежить життя людей », – повідомив Ігор Терехов.

Як повідомляв Харків Times, за даними Міністерства охорони здоров’я, в Харківській області станом на 8:00 18 березня виявили 92 242 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, 732 – за минулу добу.

За останній тиждень кількість госпіталізацій з коронавірусом в Харківській області зросла з 50 до 160 пацієнтів на день. Виділені для таких хворих ліжка стрімко заповнюються. Причому не тільки в обласній інфекційній лікарні, а й у інших ковідних стаціонарах.

У ХОДА закликають підготуватися до чергових обмежень транспорту.

У Харківській області учнів відправили на дистанційку і ввели обмеження на проведення масових заходів.

У Харкові в зв’язку з ростом числа хворих на коронавірус школи достроково, з понеділка, 22 березня, йдуть на канікули.