Харківська область подала 11 об’єктів для участі в «Великий реставрації»

Фото: kharkivoda.gov.ua

До участі у конкурсному відборі програми «Велика реставрація» Харківська область подала 11 об’єктів. У списку Шарівський палац, театр української драми, пархомівський художній музей та інші занепалі пам’ятки.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі обладміністрації з посиланням на директора Департаменту культури і туризму Людмилу Терещенко.

Перелік об’єктів для участі в конкурсному відборі Президентської програми «Велика реставрація» готували Департамент культури і туризму та Департамент містобудування та архітектури Харківської ОДА.

Як зазначила Людмила Терещенко, ці пам’ятники вже є туристичними магнітами, проте потребують реставрації та відновлення.

«У нас пріоритети прості й логічні — це Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди у зв’язку з відзначенням у 2022 році 300-річчя від дня народження філософа. Також Шарівський палацово-парковий комплекс «Садиба», — зазначила Людмила Терещенко.

Зокрема, на території музею Сковороди знаходяться три окремих об’єкта: дуб Сковороди, контора управителя та пам’ятка архітектури XIX століття — комора.

Також до програми включені штаби військових поселень в Чугуєві, Пархомівський художній музей ім. А.Ф. Луньова, Харківський державний академічний український драматичний театр імені Т. Шевченка та інші пам’ятки.

За словами Людмили Терещенко, зараз її департамент спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України готує необхідні документи.

«Ми в активній фазі підготовки паперів — збираємо та проходимо звіти щодо експертної оцінки документів», — сказала чиновниця.

Довідка. Програма Президента «Велике будівництво» цьогоріч розширюється «Великою реставрацією», у межах якої планується до 2024 року реставрувати 150 історичних та культурних об’єктів по всій Україні.

Як повідомляв Харків Times, до 300-річчя Сковороди в Харківській обладміністрації пообіцяли оновити музеї, парки і дороги.