Стадіон «Динамо» в Харкові хочуть перетворити на сучасний Палац спорту

Фото: stroyobzor.ua

Керівництво Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» прокоментувало чутки про забудову стадіону в Харкові та розповіло про плани. Якщо коротко: басейн не відновлять, але у кортів є шанс зберегтися.

Про це Харків Times дізнався з інтерв’ю представника ФСТ «Динамо» СтройОбзору.

Про те, що буде з територією «Динамо», СтройОбзор розповів перший заступник голови ФСТ «Динамо» Віктор Корж.

«Жодна спортивна споруда, яка знаходиться на території спорткомплексу, не буде знищена. Вони працюватимуть, і ми будемо будувати нові», — розповів Корж.

Будівництво навколо стадіону ведеться на землі міста, «Динамо» до неї не має ніякого відношення.

Щодо окремих ділянок, то він нагадав, що плавальний басейн припинив свою роботу ще на початку 90-х. У ФСТ не було ані коштів, ані можливостей його відновлення та експлуатації. Євген Кушнарьов, який був тоді мером, запропонував віддати басейн на баланс міста, однак міський проект його благоустрою також не був реалізований, і ділянку віддали приватним інвесторам. Нинішній власник має право розпоряджатися колишнім басейном на свій розсуд, впливати на його вибір місто чи «Динамо» не можуть.

Аналогічна історія у ділянки, на якый зараз будується ЖК «Люксембург». Ще в 2000-х Верховна Рада скасувала безплатне користування землею для стадіонів. Товариство «Динамо» просило від міста пільгу, тому що не могло впоратися з витратами, але не отримало її. Тож від частини землі довелося відмовитися. Після чого всі рішення про призначення цієї ділянки приймало місто, і зрештою вона була забудована.

Щодо тенісних кортів і волейбольного майданчика (де в кінці минулого року невідомі демонтували волейбольні стійки) заступник голови ФСТ пообіцяв їх не зносити. Але нема впевненості, що збережуться всі сім функціонуючих зараз кортів.

«У нас є пріоритетні види спорту, які визначило Міністерство молоді та спорту. Це велоспорт, легка атлетика, дзюдо, гімнастика та бокс. Ми ж, у свою чергу, вирішуємо завдання підготовки олімпійського резерву. Постановою Кабміну «Динамо» включили до переліку баз олімпійської підготовки. І ця земля нам виділена для експлуатації спортивних споруд. При цьому місто постійно звертається з проханнями — то, що ви не використовуєте, віддайте. Вони мають право це вимагати. Ми не можемо тримати землю, якщо вона не використовується за призначенням», — зазначив заступник голови ФСТ «Динамо».

При цьому в планах ФСТ на місці розваленого тиру побудувати багатофункціональний Палац спорту. Подробиці цього будівництва поки не розголошують. Відомо тільки, що комплекс виходитиме фасадом на Новгородську. Його приблизна площа — 2724,34 кв. м.

«Раніше у нас в планах було будівництво двох комплексів, але другий поки «буксує», не сходяться фінансові інтереси. І я не виключаю, що клаптик землі, можливо, доведеться передати місту», — додав Віктор Корж.

Довідка. Перша адреса цієї спортивної бази з’явилася на сторінках міського довідника в 1930 році — в книзі було вказано «бiля Шатілiвкі». Для стадіону було виділено велику земельну ділянку (18 га) на північній околиці міста за парком ім. Горького. Він мав 15-тисячну дерев’яну трибуну навколо центрального ядра, тренувальне футбольне поле, 4 тенісних корти, гандбольні, волейбольні, баскетбольні арени (незабаром на стадіоні з’явилися майданчики для городків і крокету, гімнастичне містечко, стрілецький тир, душові, фізкультурний павільйон). 5 червня 1931 року все місто святкувало народження нового стадіону «Динамо». У той час це був найбільший стадіон в Україні. На честь спорткомплексу колишня Паркова вулиця була перейменована у Динамівську.

Як повідомляв Харків Times, 24 червня 2020 року Харківська міська рада на сесії погодила звернення до керівництва Громадської організації «Фізкультурно-спортивне товариство «Динамо» України» про передачу нежитлових будівель та споруд, що знаходяться на балансі організації, в комунальну власність міста.