Міняємо Словаччину на Крим – у Братиславі прокоментували напис на консульстві в Харкові

Глава МЗС Словаччини Іван Корчок прокоментував інцидент з написом на словацькому консульстві в Харкові.

Про це Харків Timesдізнався з повідомлення на Denik N.

Напис «Міняємо Словаччину на Крим» з’явилася 4 березня на фасаді почесного консульства Словаччини, на вулиці Чернишевській, 26 в Харкові. Хто це зробив, зараз з’ясовує поліція. Жодна з громадських організацій або політсил не заявило про причетність до цієї події.

Пропозиція обміняти Словаччину на Крим з’явилося після скандалу, спровокованого прем’єр-міністром Словаччини Ігорем Матовиче. Під час інтерв’ю на місцевому радіо на запитання ведучого, що прем’єр пообіцяв Росії в обмін на поставки вакцини «Супутник V», той відповів, що домовився натомість на партію препарату передати РФ українське Закарпаття.

Коментуючи скандальний “жарт” глави уряду і відповідну реакцію в Харкові, глава МЗС Словаччини Іван Корчок заявив: “Інцидент показує, що слова у зовнішній політиці дійсно мають більшу вагу, ніж у внутрішній, і ми повинні зважити, як ми їх використовуємо”.

Корчок також нагадав, що він сам уже вибачився перед своїм українським колегою за заяву прем’єр-міністра. Те ж саме зробив і прем’єр-міністр Ігор Матович.