ХНУ ім. Каразіна увійшов до рейтингу кращих університетів світу

Фото: ФотоКто

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна увійшов до рейтингу кращих вишів світу 2021 року. Топ був складений глобальним аналітичним агентством QS Quacquarelli Symonds.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Міністерства освіти і науки України.

ХНУ ім. Каразіна зайняв позицію 551-600 зі спеціальностями “Комп’ютерні науки та інформаційні системи” і “Фізика і астрономія”.

Крім нього в рейтинг увійшли ще три українських виші: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний університет “Львівська політехніка”, Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”.

У Київському національному університеті ім. Т. Шевченка виділили спеціальності “Сучасні мови” (201-250 позиція в рейтингу), “Лінгвістика” (251-300 позиція), “Математика” (401-450), “Фізика та астрономія” (401-450), “Природні науки “(401-450),” Комп’ютерні науки та інформаційні системи “(501-550) і” Хімія “(501-550).

З Національного університету “Львівська політехніка” в рейтинг додали спеціальності “Інженерні спеціальності в області нафти і газу” (101-150 позиція) і “Комп’ютерні науки та інформаційні системи” (551-600 позиція).

У Національному технічному університеті “Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського” відзначили спеціальності “Комп’ютерні науки та інформаційні системи” (501-550 позиція).

QS використовує чотири показники для складання рейтингів зі спеціальностей: академічна репутація і репутація серед роботодавців, кількість цитувань на одну публікацію. Ще один показник – організаційний індекс Хірша, які відображає наукову продуктивність і впливовість наукових досліджень за даними міжнародної наукометричної платформи Scopus компанії Elsevier.

Довідка: QS Quacquarelli Symonds – глобальне аналітичне агентство в галузі вищої освіти, укладач рейтингу кращих університетів світу. Перший такий рейтинг QS World University Rankings був опублікований в 2004 році. У 2021 році в цей рейтинг увійшли 1452 вузу з усього світу.

Як повідомляв Харків Times, за версією QS World University Rankings-2020 року, ХНУ імені Каразіна посів перше місце серед українських закладів вищої освіти і входить в ТОП-500 кращих університетів світу.