Харківські підземелля хочуть зробити музеєм

Фото: city.kharkov.ua

Презентація екскурсійно-туристичного проекту «Музей харківських підземель» відбулася сьогодні, 4 березня, на засіданні Туристичної ради в мерії.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міськради.

Як розповів член правління Харківського обласного благодійного фонду сприяння історико-культурним дослідженням «Діти підземелля» Ігор Денисенко, місто має дуже цікаву композицію старовинних підземель, на базі якої можна створити музей.

«Ми б хотіли створити історико-культурний центр на базі трьох, наразі окремих, об’єктів: підземних ходів Харківського гостинного двору, підвальних частин будівлі міської ради по вул. Квітки-Основ’яненка, 7 та будівлі по вул. Квітки Основ’яненка, 4/6. Ці локації можуть працювати як окремо, так і як єдина система. Наприклад, підземна частина будівлі міської ради може використовуватися у якості виставкової зали, де можна проводити наукові, освітні та культурні заходи: конференції, круглі столи, лекції, майстер-класи тощо. Функціонуватимуть там і виставки, які можуть бути як постійними (наприклад, присвячені історії Харкова або історії міського самоврядування), так і тимчасовими», — зазначив Ігор Денисенко.

За його словами, зараз проводяться дослідження, покликані з’ясувати, яким чином можна поєднати ці підземні споруди. Крім того, спільно з Департаментом міжнародного співробітництва на базі цього об’єкта вже розроблені проекти туристичних маршрутів і навіть проведені пілотні екскурсії.

«Ми б хотіли, щоб старовинне підземелля залишилось таким, яким воно було два століття тому, з усіма цікавими артефактами, які були там знайдені. Потрібно тільки зробити його більш безпечним: провести освітлення, зробити вентиляцію, подбати про протипожежні заходи, помістити артефакти в прозорі бокси. Все це потрібно зробити таким чином, щоб вплив на саму старовинну споруду був мінімальним», — сказав Ігор Денисенко.

Як повідомляв Харків Times, міська влада спільно з консульством Польщі запускає три екскурсійні маршрути «Польський Харків».