Бакіров пояснив, чому достроково йде з посади ректора ХНУ

74-річний Віль Бакіров, який написав заяву про звільнення з посади ректора Харківського національного університету імені Каразіна, планував піти з займаної посади ще кілька років тому. Але цьому заважав цілий ряд обставин.

Про це Харків Times дізнався з відкритого листа Віля Бакірова на сайті університету.

ХНУ Віль Бакіров очолював з 1998 року. І в 2018 році, за його словами, не планував балотуватися на пост ректора “маючи гідну заміну в особі соратника і друга, проректора, професора Юрія Валентиновича Холіна”. Але раптова смерть 55-річного Юрія Холіну у травні 2017 року внесла серйозні корективи в задуми ректора.

Потім університет готувався і масштабно відзначив 215-ту річницю з дня заснування. У наступному році Україна вчилася жити по-новому в умовах пандемії коронавірусу. Словом, постійно відбувалися події, які змушували Віля Бакірова почекати з відставкою.

Крапку в численних відтермінуваннях він поставив 22 лютого цього року, коли на засіданні Вченої ради повідомив про намір подати у відставку. На минулому тижні ректор звернувся до Міністра освіти і науки України з відповідною заявою.

Звертаючись в листі до друзів і колег, Віль Бакіров зазначив, що за 20 років структура університету стала більш складною і розгалуженою: вуз вдвічі збільшив кількість факультетів і кафедр, професорів і доцентів, студентів. Матеріальна база, зокрема, площі університетських приміщень також збільшилися вдвічі.

“Каразінський став центром інституціонального впливу інших вищих навчальних закладів. У минулому році до нас приєднався колектив Харківського інституту банківської справи, а 24 лютого 2021 розпорядженням Уряду до складу університету введено ще один потужний заклад вищої освіти – Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. “, – зазначив ректор.

Однак управління цим складним організмом забирає все більше часу і сил, та все менше залишається для діяльності як ученого. Крім цього адміністративну роботу на посаді ректора Віль Бакіров поєднує з виконанням обов’язків голови Ради ректорів Харківської області, члена експертних комісій обласної та міської рад, члена Президії Спілки ректорів України, члена колегії МОН України, члена Атестаційної колегії МОН, члена Колегії ХОДА, члена Комітету з державних премій в галузі науки і техніки, президента Соціологічної асоціації України, президента Харківського відділення Малої академії наук.

“Позаду чотири роки роботи деканом, майже два роки роботи першим проректором. Понад 22 роки маю честь виправдовувати довіру колективу на посаді ректора. Це загалом майже 30 років адміністративної роботи, яка сама по собі ніколи не була для мене джерелом щастя й натхнення, завжди стимулювала мрію попрацювати колись просто професором. Ці роки — це ненаписані й непрочитані книги, непереглянуті вистави й фільми, ненамальовані картини, невідвідані музеї тощо. Відчуваю, що поєднувати адміністративні й професорські функції дедалі стає все важче, і від цього страждає ефективність як перших, так і других. Тому єдиним відповідальним рішенням у цій ситуації є те, яке я прийняв.”, – повідомив Віль Бакіров.

Довідка. 74-річний Віль Бакіров, починаючи з 1998 року тричі обирався на посаду ректора Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. В останній раз Бакіров був обраний ректором в травні 2018 року терміном на п’ять років, тобто він залишає посаду ректора достроково.

Віль Бакіров – кандидат філософських наук, доктор соціологічних наук, професор, академік Національної академії наук України (2012), член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України (2006).

У 1990 році очолив соціологічний факультет.

З 1990 по 1994 роки – декан соціологічного факультету, з 1994 по 1996 – перший проректор університету.