У Харкові втретє оскаржують перейменування проспекту Григоренка на Жукова

Фото: ХарківTimes

Вчора, 25 лютого, представники партії «Європейська солідарність» подали позов до Харківського окружного адміністративного суду з вимогою визнати протиправним рішення Харківської міської ради про повернення проспекту в Харкові імені радянського маршала.

Про це Харків Times дізнався із заяви харківського відділення «ЄС» в Facebook.

«Дане рішення є грубим порушенням Конституції і законів України. Відповідно до чинного законодавства жоден об’єкт топоніміки в Україні не може бути названий на честь особи, яка обіймала керівні посади у вищих органах влади та управління тодішньої СРСР. <…> Також повернувши проспекту Григоренка стару назву, яка була змінена Харківською облдержадміністрацією відповідно до встановленого Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», Харківська міськрада вийшла за межі своїх повноважень, що є прямим порушенням ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», — йдеться у заяві.

В «ЄС» вважають, що міська рада сіє в суспільстві «розкольницькі настрої», які загрожують незалежності та національній безпеці країни.

В адмінсуді підтвердили отримання відповідної позовної заяви від «ЄС». Інформація про реєстрацію позову незабаром має з’явитися на сайті «Судова влада».

Як повідомляв Харків Times, майже рік Харківська міськрада намагається перейменувати проспект Петра Григоренка. На сесії 19 червня було перейменувано проспект ім. Генерала Григоренка на проспект Жукова.

Однак це рішення було опротестовано в суді. Харківський окружний адміністративний суд 5 вересня визнав рішення Харківської міської ради про повернення проспекту імені генерала Григоренка імені радянського маршала Жукова протиправним й постановив скасувати це рішення.

Міськрада подала апеляцію і програла її.

На сесії 26 лютого цього року депутати в черговий раз підтримали рішення про перейменування проспекту Григоренка, повернувши йому ім’я маршала Жукова.

У червні Харківський окружний адміністративний суд за позовом, поданим ВО «Свобода», скасував рішення міської ради про перейменування проспекту Григоренка в честь Жукова.

14 грудня 2020 року Другий апеляційний адміністративний суд Харкова не задовольнив клопотання Харківської міської ради про зупинення провадження у справі про перейменування проспекту Григоренка на проспект Жукова.

11 лютого Верховний суд України визнав незаконним повернення проспекту Петра Григоренка у Харкові імені маршала Жукова.

15 лютого Другий апеляційний адміністративний суд Харкова відмовив Харківській міській раді в задоволенні апеляційної скарги у справі про перейменування проспекту Григоренка в проспект Жукова.

24 лютого міська рада втретє надала проспекту Петра Григоренка ім’я Георгія Жукова.