У Харкові встановлять меморіальну дошку Геннадію Кернесу

Фото: Униан

23 лютого в Харківській міській раді на засіданні міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища було прийнято рішення встановити меморіальну дошку екс-меру Геннадію Кернесу, який помер 16 грудня в німецькій клініці “Шаріте” від ускладнень, викликаних коронавірусом.

Про це Харків Timesповідомили в прес-службі міськради.

На засіданні комісії, яке провів перший заступник Харківського міського голови Олександр Новак, було розглянуто два питання щодо встановлення меморіальних дощок. Одну з них встановлять Геннадію Кернесу – Харківському міському голові у 2010-2020 рр., кавалеру ордена «За заслуги» III ступеня і ордена «Патріот Вітчизни». Меморіальна дошка буде встановлена на фасаді будівлі Харківської міської ради (пл. Конституції, 7).

Як повідомив Олександр Новак, пам’ятний знак колишньому міському голові відкриють за позабюджетні кошти.

Також Геннадію Кернесу планується присвоїти звання Почесний громадянин міста Харкова.

Також комісія ухвалила рішення увічнити пам’ять доктора хімічних наук, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, першого проректора Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Юрія Холіна. Йому планують встановити меморіальну дошку на фасаді будівлі школи №136 (вул. Велика Панасівська, 39), яку закінчив вчений.

Юрій Холін – автор понад 300 наукових і науково-методичних робіт, заснував новий науковий напрям – кількісний фізико-хімічний аналіз комплексоутворення на поверхні функціоналізованих гібридних матеріалів. Під його керівництвом було захищено шість кандидатських дисертацій, одна докторська та дисертація на ступінь доктора філософії (Бразилія).

Як повідомляв Харків Times, харківський міський голова Геннадій Кернес помер у ніч з 16 на 17 грудня в німецькій клініці «Шаріте».

Геннадія Кернеса поховали на 2-му кладовищі.

30 грудня на позачерговій сесії Харківської міськради депутати підтримали рішення про увічнення пам’яті екс-мера Харкова Геннадія Кернеса, який помер 16 грудня 2020 року.