Судді у справі “Потону” взяли самовідвід

Фото: Суспильне

У Харкові не відбулося заплановане на сьогодні, 8 лютого, підготовче засідання по справі лідерів організації «Потону» Павла Оніщенка та Миколи Маслова, затриманих за підозрою в збройному нападі на правоохоронців у Краснокутському районі.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Суспільного.

Всі троє суддів колегії суддів Жовтневого райсуду заявили самовідвід. Глава колегії суддя Володимир Курило пояснив свою відмову розглядати справу тим, що в Харківському апеляційному суді працює його батько, який розглядав апеляційні скарги на запобіжні заходи підозрюваним у цій справі.

Інші двоє суддів свою відмову пояснили вимогами закону – на момент затримання представників організації “Потон”, один з них ще не був повнолітнім, тому справу повинні розглядати з головою “ювенальним” суддею.

Результат розгляду самовідводів оголосив суддя Курило.

“Відвести головуючого суддю і суддів від участі в розгляді справи … за звинуваченням Оніщенка, Маслова в скоєнні кримінального злочину передбачених ч. 2 ст. 296 КК, ч. 2 ст. 179, ч. 1 ст. 345”, – заявив глава колегії.

Дане рішення оскарженню не підлягає. Тепер справу передадуть до канцелярії Жовтневого районного суду міста Харкова для визначення нової колегії. Справу розглядають в Жовтневому райсуді після зміни підсудності: через відсутність суддів в Краснокутському райсуді не змогли зібрати колегію.

Як повідомляв Харків Times, 3 червня у Краснокутському районі поліція затримала учасників громадської організації, які напали зі зброєю на автівку з правоохоронцями. Чоловіки, які назвали себе поселенцями Слобожанської Січі, оточили автомобіль. Вони тримали в руках палиці, сокиру та зброю. Агресивно налаштовані молодики погрожували правоохоронцям, порізали колеса та розбили вітрове скло в автівці, а також зробили один постріл зі зброї у бокове скло. Всього було затримано п’ятеро нападників. Серед них – учасники групи «Потон» Павло Оніщенко та Микола Маслов (який називав себе «начальником Харкова»).

5 червня Київський районний суд Харкова обрав для членів організації “Потон” Павла Оніщенка та Миколи Маслова запобіжний захід у вигляди тримання під вартою строком на 60 діб без можливості внесення залогу.

В поліції повідомили, що під час засідання у залі суду 33-річний затриманий намагався порізати собі вени. Але конвойна служба відразу припинила цю спробу. Медики надали чоловіку необхідну допомогу.

Ще двох затриманих за підозрою в нападі зі зброєю на автомобіль з правоохоронцями суд відправив під арешт з можливістю внесення застави в 420 тисяч гривень. П’ятого учасника подій, 34-річного жителя Краснокутського району, суд відправив під цілодобовий домашній арешт.