ЗНО-2021: у гуманітаріїв і технарів будуть різні тести

Фото: ubr.ua

У 2021 році в Харківській області ЗНО складатимуть приблизно 24,5 тисячі абітурієнтів. У процедурі оцінювання з’явиться нововведення – у гуманітаріїв і представників точних наук будуть різні тести.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі Харківської обладміністрації.

За словами директора Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександра Сидоренко, у 2021 році при здачі тестів випускники шкіл можуть обирати між такими предметами як українська мова і література й українська мова, а також між математикою (рівень «стандарт»)» і математикою (рівень профільний).

Олександр Сидоренко пояснив, що таке нововведення обумовлене аналізом роботи за попередні роки, а також зверненнями керівників та викладачів профільних вишів.

«Критерій, яким повинен користуватись абітурієнт, один: вимоги, що прописані у правилах прийому до закладу вищої освіти. Наприклад, на спеціальність «філологія», «журналістика» треба пред’явити сертифікат «українська мова і література», а на такі спеціальності, як «комп’ютерні науки», «електротехніка», достатньо сертифікату з «української мови». Відповідно, тим, хто проходить реєстрацію, потрібно знати про наявність двох тестів», – зазначив Олександр Сидоренко.

При заповненні реєстраційної картки для складання тестів з математики абітурієнт також повинен знати, чи буде цей предмет профільним у виші, куди він вступає, чи йому достатньо буде скласти рівень «стандарт». , – розповів Олександр Сидоренко на брифінгу 5 лютого.

При заповненні реєстраційної картки для здачі тестів з математики абітурієнт також повинен знати, чи буде цей предмет профільним у ВНЗ, куди він надходить, або йому досить буде здати рівень стандарту.

Директор Департаменту науки і освіти ХОДА Анжеліка Крутова додала, що реєстрація для участі у ЗНО в цьому році почалася 1 лютого і триватиме до 5 березня включно.

«Пункти будуть розташовані у містах Харків, Балаклія, Ізюм, Красноград, Куп’янськ, Лозова, Чугуїв. Додано ще два нових округи: у містах Богодухів та Валки. ЗНО проведуть у пунктах, створених на базі закладів загальної середньої, професійної, професійно-технічної та вищої освіти. Орієнтовно у Харківській області буде організовано 117 пунктів тестування, де працюватиме близько 3,5 тис. осіб», – розповіла Анжеліка Крутова.

За її словами, питання забезпечення організованого і безпечного підвезення учнів до місць проведення ЗНО і назад входять в обов’язки територіальних громад і навчальних закладів. У разі самостійного приїзду в місця проведення ЗНО відповідальність на себе беруть батьки або представники дитини.

Для учасників ЗНО з особливими освітніми потребами, зумовленими станом здоров’я, повинні бути створені спеціальні умови для проходження ЗНО. Зокрема, в кожному окрузі має функціонувати не менше одного пункту ЗНО для осіб з порушеннями опорно-рухового апарату.

Проведення тестування в цьому році, як і в попередньому, буде проводитися в карантинних умовах.

Як повідомляв Харків Times, 1 лютого розпочалася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року. Основна сесія ЗНО розпочнеться 21 травня і триватиме до 15 червня.