Екс-посадовця ДФС підозрюють у шахрайському заволодінні будинком у Харківській області (доповнено)

Співробітники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру у шахрайському заволодінні житловим будинком у Харківській області колишньому працівнику Головного управління ДФС України в області та його цивільній дружині (ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу).

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Територіального управління ДБР у Полтаві.

“За попередньою інформацією, перебуваючи на посаді заступника начальника одного з відділів оперативного управління ГУ ДФС у Харківській області, у змові з іншими особами, в тому числі з власною цивільною дружиною, посадовець організував злочинну схему заволодіння чужим нерухомим майном в особливо великих розмірах. Шляхом обману та зловживання довірою власників майна, а також із використанням підробленої юридичної документації, необхідної для переходу права власності, протягом 2020 року підозрювані незаконно заволоділи житловим будинком, вартість якого складає понад 750 тис. грн”, – йдеться у повідомленні.

2 лютого за місцем проживання підозрюваних відбулися обшуки. Вирішується питання про застосування до них запобіжних заходів. Крім того, встановлюються можливі додаткові епізоди злочинної діяльності фігурантів кримінального провадження та їх спільники.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Харківської області, оперативний супровід – УСБУ в Харківській області.

Прес-служба прокуратури області повідомила, що колишній працівник ДФС збирав інформацію про чоловіка, який мешкав у домі сам, не мав постійного заробітку та зловживав алкогольними напоями. Протягом нетривалого часу підозрюваний надавав потерпілому незначні суми грошових коштів, продукти харчування, алкогольні напою з метою увійти до нього в довіру. Підозрюваний обіцяв самотньому чоловікові інше помешкання з кращими умовами та невеликими комунальними платежами.

“Колишній посадовець, розуміючи, що можуть виникнути питання щодо декларування майна, вирішив залучити до плану свою цивільну дружину з метою запису будинку на неї та конспірації своїх незаконних дій. Пізніше потерпілий проінформував підозрюваного, що половина будинку разом з земельною ділянкою належать іншій людині. Колишній посадовець завірив чоловіка, що всі питання будуть вирішені”, – йдеться у повідомленні.

Надалі подружжя отримало підроблену довіреність, виготовлену на території іншої держави, згідно якої другий господар дому начебто уповноважив продати належну частину будинку. Зловживаючи довірою чоловіка, шляхом обману, колишній посадовець заволодів заміським будинком чоловіка та завдав йому шкоди на суму понад 750 тисяч гривень, але фактично потерпілий грошей за заміський будинок не отримав.