Харківський центр медицини катастроф переміг Кучера

Фото: Олексій Кучер / Telegram

Харківський окружний адміністративний суд скасував розпорядження про проведення внутрішнього аудиту комунального підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Про це Харків Times дізнався з постанови апеляційного адмінсуду від 15 грудня, оприлюдненої в Єдиному державному реєстрі судових рішень 17 грудня.

З відповідним позовом до суду звернулися представники Центру медицини катастроф. Позивач заявив, що Харківська обладміністрація намагається провести аудит підприємства, яке знаходиться поза межами її компетенції.

Відповідач (обладміністрація) вказував, що є головним розпорядником бюджетних коштів, і тому має забезпечити цільове, раціональне та ефективне використання цих коштів, отже, здатен проводити державний аудит.

Суд встановив, що прав позивач. Харківська обладміністрація не має повноважень на проведення аудиту Центру, оскільки він, як комунальний заклад, підпорядкований Харківській обласній раді. І постановив задовольнити позов в повному обсязі.

«Адміністративний позов Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” (код ЄДРПОУ 38494108, пр. Незалежності, буд.13, м. Харків, 61058) до Харківської обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 23912956, вул. Сумська, буд. 64, м. Харків, 61002) про визнання протиправним та скасування розпорядження — задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 02.07.2020 року №408 “Про проведення внутрішнього аудиту комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Харківської обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 23912956, вул. Сумська, буд. 64, м. Харків, 61002) на користь Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” (код ЄДРПОУ 38494108, пр. Незалежності, буд.13, м. Харків, 61058) суму судового збору у розмірі 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві гривні)», — сказано в рішенні.

Також в реєстрі вказано, що протягом 30 днів незадоволена сторона може оскаржити це рішення. Термін подачі апеляції сплинув 15 січня. Інформації про подачу апеляції у відкритих джерелах немає. Але в реєстрі це рішення поки позначено як таке, що не набрало чинності.

Як повідомляв Харків Times, рішення про аудит «Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Олексій Кучер прийняв після того, як під час гри у футбол на тренувальному полі, розташованому на території спорткомплексу «Металіст» по вулиці Плеханівській в Харкові помер 29-річний громадянин Іраку. До нього двічі приїжджала «швидка допомога». Другу бригаду довелося викликати, оскільки у першої не працював дефібрилятор.

Кучер заявив, що отримував багато негативної інформації, яка докорінно різниться від вихідної від керівництва «Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Але смерть іноземця на футбольному полі стала останньою краплею, і Кучер звернувся до облради з пропозицією звільнити керівника «Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Віктора Забашту, або йому самому написати заяву про звільнення.

Голова Харківської обласної адміністрації Олексій Кучер підписав розпорядження про проведення внутрішнього аудиту комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

28 жовтня Олексій Кучер заявив, що з 22 виїздів аудиторської групи в структурні підрозділи «швидкої» в Харкові і області аудиторів не допустили до перевірки жодного разу. А все письмові запити, спрямовані керівництву Центру, були проігноровані. Запитувані копії документів не надано.