У Харкові готуються до вакцинації від коронавірусу

Фото: city.kharkov.ua

У Харкові розробили дорожню карту вакцинації від COVID-19, відповідно до якої тимчасові пункти будуть розгорнуті в 34 медустановах.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міськради.

За словами заступника директора Департаменту охорони здоров’я Тетяни Бакалова, в місті щодня відпрацьовуються нюанси роботи з лікувальними установами амбулаторної мережі, де буде проводитися вакцинація. Тимчасові пункти вакцинації будуть розгорнуті в 34 медустановах.

«Поки ми не знаємо, яка надійде вакцина, але є час підготувати медустанови і людей, яким в першу чергу будуть проводити вакцинацію. Це медпрацівники, працівники соціальної сфери, люди похилого віку. Вакцину закуплять за державні кошти», – повідомила Тетяна Бакалова.

Вона також зазначила, що в Харкові допомогу хворим на коронавірусну інфекцію продовжують надавати п’ять міських лікувальних установ. Це лікарні №13, 17, 18, 25 і пологовий будинок №2. Всі 840 ліжок для ковідних пацієнтів забезпечені подачею кисню, 168 з них мають централізовану подачу кисню, 672 ліжки – кисневі концентратори. Крім того, в лікувальних установах, які підпорядковані Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації, розгорнуто ще 1736 ліжок. Там отримують допомогу як жителі Харкова, так і області. Всі медпрацівники на перший квартал поточного року засобами індивідуального захисту забезпечені.

Як повідомляв Харків Times, за даними Міністерства охорони здоров’я, в Харківській області станом на 8:00 27 січня виявили 76 909 випадків коронавирусной хвороби COVID-19, 238 – за минулу добу.

На стаціонарному лікуванні в опорних закладах Харківської області знаходяться 1090 пацієнтів з підтвердженим діагнозом СOVID-19 і 158 — з підозрою на коронавірусну хворобу.

У Харківській області захворілих на грип та ГРВІ закликають пройти безкоштовне тестування на COVID-19.