Позачергові вибори мера Харкова: в Раді офіційно підтвердили нестачу документів

Фото: Харків Times

У Верховній Раді роз’яснили, що зможуть розглянути питання про призначення позачергових виборів міського голови Харкова, коли отримають усі необхідні документи. Секретар міської ради Ігор Терехов не надіслав два з трьох необхідних.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Суспільного, яке посилається на службову записку Управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування за підписом його керівниці Валентини Рудковської.

Записку журналістам надав заступник голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Роман Лозинський. Відповідні документи отримали усі члени Комітету.

Згідно з документом, профільний комітет 5 січня доручив розглянути клопотання Ігоря Терехова про призначення позачергових виборів Харківського міського голови. Відповідне управління дало письмову відповідь на адресу голови Комітету: для розгляду питання не вистачає двох документів — копії свідоцтва про смерть міського голови, завіреного печаткою міськради, а також рішення ради про взяття до відома факту смерті міського голови.

«Згідно з пунктом 1 частини одинадцятої статті 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження сільського, селищного, міського голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади у разі смерті — з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт», — роз’яснюють у Верховній Раді.

Такого рішення на сесіях Харківської міської ради не приймали. Єдине рішення, прийняте міською радою після смерті мера, стосувалося увічнення його пам’яті. На сайті мерії міським головою значиться покійний Геннадій Кернес, зі смерті якого минуло 40 днів.

Службова записка голові Комітету про розгляд клопотання секретаря міськради про призначення виборів
Копія клопотання секретаря міської ради про призначення позачергових виборів

Про те, що для розгляду питання у Раді одного клопотання секретаря міськради недостатньо, 20 січня Суспільному розповів член комітету Віталій Безгін. На його думку, це або політичний крок, або документи ще не дійшли до комітету.

5 січня Терехов заявляв, що, відправляючи звернення до Верховної Ради, зробив «усе за законом».

Як повідомляв Харків Times, харківський міський голова Геннадій Кернес помер у ніч з 16 на 17 грудня в німецькій клініці «Шаріте».

Голова правління Громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська заявила, що питання позачергових виборів мера у Харкові знаходиться в компетенції парламенту та «може бути розтягнуте у часі на роки».

У Раді повідомили, що вибори мера в Харкові можуть пройти в останню неділю березня або жовтня. При цьому парламент навряд чи встигне призначити вибори на березень.