У Харкові відзначили День Соборності України (фото)

Фото: Алла Ройтблат / Facebook

22 січня, в День Соборності України, в Харкові біля пам’ятника Тарасу Шевченку провели офіційні та неофіційні заходи на честь 102 річниці з проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.

Про це Харків Times дізнався з повідомлень прес-служби міськради і соцмереж.

У заході взяли участь представники керівництва міста та області, дипломатичного корпусу, громадських організацій, духовенства, харків’яни.

Присутні поклали квіти до пам’ятника Кобзарю і вшанували пам’ять загиблих в боротьбі за соборність і єдність України хвилиною мовчання.

Потім біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбулася акція, учасники якої створили “ланцюг єдності”, що символізує єдину соборну українську державу.

За даними прес-служби Нацполіціі, в акції брали участь близько 100 осіб.

Довідка. День Соборності України – державне свято, відзначається щорічно 22 січня, в день, коли в 1919 році в Києві було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави.

102 роки тому на Софійському майдані в Києві урочисто зачитали «Універсал соборності», в якому було сказано: «Однині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України – ЗУНР (Галичина, Буковина, Закарпаття) і Наддніпрянська велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».