У Богодухівському районі повернули громаді ділянку вартістю 650 тисяч гривень

Фото: ztv.zp.ua

Рішенням Богодухівського районного суду у власність територіальної громади повернуто ділянку вартістю близько 650 тисяч гривень. Суд встановив, що ділянку площею близько 25 га, розташовану в Богодухівському районі, було незаконно передано в оренду.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі прокуратури області.

Досудове розслідування встановило, що зазначену ділянку в 2014 році фермер отримав в оренду терміном на 30 років. Однак орендар вже мав в користуванні сільськогосподарські землі і не мав права на повторне і безкоштовне отримання додаткових ділянок.

На думку прокуратури, передача зазначеної ділянки в оренду без проведення торгів суперечила нормам чинного законодавства. Зокрема, були порушені ст 116, 118, 121, 123, 134 Земельного кодексу України, ст 7, 12 Закону України «Про фермерське господарство».

Виявлені порушення стали підставою для подання позову. Суд погодився з доводами прокуратури – визнав незаконними і скасував накази Головного управління Держгеокадастру, якими було затверджено передачу ділянки в оренду. Також рішенням суду скасовано держреєстрацію договору оренди землі.

Рішення суду поки не вступило в силу, оскільки триває час на апеляційне оскарження.

Як повідомляв Харків Times, Валківський районний суд визнав недійсними накази головного управління Держгеокадастру в Харківській області про передачу в оренду більше 80 га землі вартістю 33 млн грн.