Харківська область – антилідер із суми боргу перед Укрзалізницею за перевезення пільговиків

электричка

Харківська область у 2020 році стала антилідером із суми боргу перед Укрзалізницею за пільгові перевезення пасажирів у приміському сполученні.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Укрзалізниці.

Укрзалізниця у 2020 році надала послуг із перевезення пасажирів пільгових категорій у приміському сполученні на суму 285,3 млн грн. Натомість залізничники отримали лише 28% компенсацій від місцевих органів влади.

“Серед найбільших боржників – місцеві органи влади: Харківської області (38,6 млн грн), Київської області (25,0 млн грн), Львівської області (17,3 млн грн), Одеської області (10,8 млн грн), Дніпропетровської області (17,9 млн грн) та м. Київ (29,5 млн грн)”, – йдеться у повідомленні.

Лідерами за обсягом погашення боргу є місцеві органи влади Херсонської, Луганської, Миколаївської, Житомирської та Волинської областей, а антилідером – місто Київ, рівень сплати боргів якого за перевезення пільговиків дорівнює нулю.

В Укрзалізниці зазначають, що загалом такий низький рівень відшкодувань перевізнику витрат за надані послуги сповільнює розвиток приміських залізничних перевезень, обмежує можливості компанії в поліпшенні сервісу для пасажирів та оновленні рухомого складу. Укрзалізниця закликає органи місцевої влади віднайти можливість якомога швидше компенсувати збитки за перевезення громадян пільгових категорій у приміському сполученні.